امروز جمعه ، ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
Friday 9th of June 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تخصیص ارز ترجیحی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

چالش جدید مالیاتی برای مودیان شفاف‌

صادرات ۱۶ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱


محل تبلیغات شما

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

کارنامه تولید جهانی کبالت طی سال ۲۰۲۲ میلادی با بیش از ۱۵ درصد رشد به ثبت رسید. کنگو با سهم ۷۰ درصدی پیشتاز عرصه تولید کبالت جهان باقی ماند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
زمان : ۱۶:۱۲:۵۴

 

به نقل از وب سایت سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا USGS، میزان تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۹۰ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از رشد ۱۵.۱۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی است.
علت رشد تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی بهره برداری از پروژه های جدید در کنگو و اندونزی عنوان شده است.
رشد ۹ درصدی تولید کنگو
طی این مدت، کنگو با تولید ۱۳۰هزار تن کبالت توانست با کسب سهم ۷۰ درصدی از تولید جهانی این ماده معدنی همچنان به عنوان کشور پیشتاز عرصه تولید در رتبه نخست جهان بایستد. میزان تولید کبالت کنگو طی سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۱۹ هزار تن بود که این امر رشد ۹.۲ درصدی تولید در سال ۲۰۲۲ میلادی را نشان می دهد.
اندونزی با تولید ۱۰ هزار تن کبالت و روسیه نیز با تولید ۸ هزار و ۹۰۰ تن از این محصول طی سال ۲۰۲۲ میلادی به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم تولید کبالت جهان قرار گرفتند.
سازمان زمین شناسی ایالات متحده امریکا میزان ذخایر جهانی کبالت را ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تن اعلام کرده است که کنگو با ۴ میلیون تن در صدر دارندگان ذخایر این ماده معدنی قرار دارد. پس از آن، استرالیا با برخورداری از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن ذخایر کبالت و اندونزی نیز با ۶۰۰ هزار تن ذخایر این ماده معدنی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
چین بزرگترین واردکننده کبالت از کنگو و نیز بزرگترین تولید کننده کبالت تصفیه جهان است. این کشور همچنین بیشترین میزان مصرف کبالت جهان را در سال ۲۰۲۲ میلادی به ثبت رساند که از این میزان حدود ۸۰ درصد را به صنعت باتری های شارژی اختصاص داده است.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment