امروز جمعه ، ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
Friday 9th of June 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تخصیص ارز ترجیحی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

چالش جدید مالیاتی برای مودیان شفاف‌

صادرات ۱۶ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱


محل تبلیغات شما

پیش بینی کاهش نرخ دلار بر اساس قیمت درهم

بر اساس آنچه که در بازار ارز ایران مرسوم است، قیمت درهم پیشرو تر از قیمت دلار بوده و یکی از عوامل بسیار تاثیرگذاری که قیمت دلار را تعیین می‌کند، نرخ درهم است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ فروردین ۱۴۰۲
زمان : ۱۷:۴۲:۵۹

 

بازار فیزیکی ارز از تب و تابی که در بهمن ماه و اوایل اسفند ۱۴۰۱ داشت، گذر کرده است و امروز شرایط آرام تری را پشت سر می‌گذارد.
روز گذشته ۱۹ فروردین نرخ درهم در بازار غیر رسمی نزدیک به هزار تومان کاهش پیدا کرد و از ۱۴ هزار ۳۵۰ تومان به حدود ۱۳ هزار ۳۰۰ تومان رسید.
قطعا یکی از راه‌هایی که فعالان بازار ارز بتوانند قیمت دلار را به صورت کوتاه مدت پیش‌بینی کنند همین نرخ درهم و نوسانات آن است؛ در واقع از آنجا که نرخ درهم در برابر دلار روی ۳.۶ میخکوب شده و هر دلار برابر با ۳.۶ درهم در امارات است، از همین رو افت یک هزار تومانی درهم در بازار دیروز می‌تواند حاکی از ادامه افت دلار در روزهای آینده باشد.
بر اساس آمار‌ها نرخ درهم در بازار غیر رسمی در یک هفته اخیر با افت ۱۳ درصدی از ۱۴ هزار ۹۰۰ تومان به ۱۳ هزار ۳۰۰ تومان رسیده و در همین مدت نیز قیمت دلار با ۱۱ درصد کاهش از ۵۴ هزار و ۵۰۰ تومان به ۴۹ هزار تومان کاهش پیدا کرده است.
بر اساس آنچه که در بازار ارز ایران مرسوم است، قیمت درهم پیشرو تر از قیمت دلار بوده و یکی از عوامل بسیار تاثیرگذاری که قیمت دلار را تعیین می‌کند، نرخ درهم است. از آنجا که عمده ارز‌های صادراتی ایران در نهایت به صورت درهم وارد کشور خواهد شد و سیستم ارزی ایران بعد از تحریم‌ها تا حد زیادی به درهم برای مبادله با دلار وابسته شده است، از همین رو مشخص است که اقدامات انجام شده در کنترل نوسانات بازار ارز مثبت بوده است.
تغییر مکانیسم عرضه دلار با کارت ملی، افزایش عرضه درهم در مرکز مبادله ارز و طلا، حضور فعال تر بانک مرکزی در بازار غیر رسمی و در نهایت خوش‎‌بینی‌های ایجاد شده از ارتقای مناسبات اقتصادی ایران با کشور‌های عربستان، امارات و بحرین، موجب شده است قیمت دلار پس از پایان تعطیلات نوروزی وارد مسیر کاهشی شده و ادامه آن نیز دور از ذهن نباشد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment