امروز سه شنبه ، ۹ خرداد ۱۴۰۲
Tuesday 30th of May 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تخصیص ارز ترجیحی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

چالش جدید مالیاتی برای مودیان شفاف‌

صادرات ۱۶ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱


محل تبلیغات شما

اوپک به چین خوش‌بین‌تر شد

اوپک پیش‌بینی پیش بینی خود از رشد تقاضای چین برای نفت در سال ۲۰۲۳ را به دلیل تسهیل محدودیت‌های کووید۱۹ در این کشور بالا برد اما برآوردش از تقاضای جهانی را با اشاره به ریسک‌های نزولی احتمالی برای رشد اقتصاد جهانی، بدون تغییر نگه داشت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۴ اسفند ۱۴۰۱
زمان : ۱۳:۰۳:۵۷

 

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت در سال، ۲۰۲۳ به میزان ۲.۳۲ میلیون بشکه در روز معادل ۲.۳ درصد رشد خواهد کرد. این پیش بینی نسبت به گزارش ماه قبل اوپک تغییری نداشته است.
در حالی که رشد سریع تقاضای چین برای نفت، می تواند از بازار نفت پشتیبانی کند قیمت‌های نفت هفته جاری تحت تاثیر و شکستگی بانک سیلیکون‌ولی که باعث نگرانی‌ها نسبت به بروز بحران مالی جدیدی شد، ریزش کرد.
اوپک به ریسکهای نزولی بالقوه برای اقتصاد جهانی در نتیجه افزایش نرخ‌های بهره اشاره کرد. در گزارش اوپک آمده است: بازگشایی چین پس از لغو سیاست سخت‌گیرانه کووید ۱۹ در این کشور، سرعت قابل ملاحظه‌ای به رشد اقتصاد جهانی بخشیده است. با این حال، رشد سریع نرخ‌های بهره و سطح بدهی جهانی، ممکن است باعث سرایت پیامدهای منفی شده و تاثیر منفی بر پویایی رشد اقتصاد جهانی داشته باشد.
اوپک انتظار دارد تقاضای چین برای نفت در سال ۲۰۲۳ به میزان ۷۱۰ هزار بشکه در روز رشد کند که بالاتر از پیش بینی ۵۹۰ هزار بشکه در روز در گزارش ماه گذشته این سازمان است. این گروه انتظار دارد تقاضای جهانی به دلیل بازبینی های نزولی مناطق دیگر، ثابت بماند.
بر اساس گزارش رویترز، گزارش اوپک همچنین نشان داد تولید نفت این گروه در فوریه با وجود توافق سال گذشته گروه اوپک پلاس برای کاهش تولید، افزایش پیدا کرده است. طبق آمار اوپک، تولید نفت این گروه در فوریه به میزان ۱۱۷ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۲۸.۹۲ میلیون بشکه در روز رسید.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment