امروز شنبه ، ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
Saturday 1st of April 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش تولید مس کشور به یک میلیون تن تا ۶ سال آینده

اوپک به چین خوش‌بین‌تر شد

چشم‌انداز مثبت چین به نفت جان دوباره داد

توافق ایران و عربستان چه معنایی برای قیمت نفت دارد؟


محل تبلیغات شما

افزایش ۶۰ درصدی سهم ریال و روبل در مبادلات ایران و روسیه

رئیس مجلس دومای دولتی روسیه با اشاره به افزایش ۶۰درصدی سهم روبل و ریال در مبادلات با ایران گفت، حجم مبادلات تجاری میان روسیه و ایران در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۴ بهمن ۱۴۰۱
زمان : ۱۳:۴۴:۵۷

 

به نقل از راشاتودی، ویاچسلاو ولودین، رئیس مجلس دومای دولتی روسیه در جلسه دولت این کشور گفت، حجم مبادلات تجاری میان روسیه و ایران در سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته و به ۴.۶ میلیارد دلار رسیده است.
به گفته این مقام روس، دو کشور فعالانه برای ایجاد مبادلات تجاری دوجانبه گام برمی‌دارند که «در شرایط فشار تحریم‌ها بر هر دو کشور بسیار اهمیت دارد.»
وی همچنین تفاهم نامه تجارت آزاد میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EEU) که هفته گذشته امضا شد، تحسین کرد و گفت، این توافقنامه به گسترش بیشتر تجارت روسیه و ایران کمک می کند.
به گفته ولودین، هر دو کشور در حال حاضر باید بر تقویت کارایی همکاری های دوجانبه در بخش های مالی و بانکی، به ویژه با افزایش استفاده از ارزهای ملی در تسویه حساب ها و همچنین استفاده از سیستم های پرداخت روسی «میر» و «شتاب» ایرانی، متمرکز شوند.
رئیس مجلس دومای دولتی روسیه  توضیح داد: «استفاده فعالانه‌تر از ارزهای ملی در تسویه حساب ها اهمیت دارد. تاکنون کارهای زیادی در این زمینه انجام شده است. در حال حاضر، سهم روبل و ریال در تسویه حساب های دوجانبه از ۶۰ درصد بیشتر شده است. کار بر روی اپلیکیشن مشترک سیستم پرداخت ملی در حال تکمیل است؛ این اقدام، تاثیر تحریم ها را به حداقل می رساند اما، البته، موضوعات مربوط به همکاری دوجانبه مفید را مورد توجه قرار می دهد.»
مبادلات تجاری با ایران به تنهایی برای روسیه مهم است اما به علت موقعیت جغرافیایی ایران و این کشور به عنوان «پل لجستیکی» میان روسیه و غرب آسیا، جنوب و جنوب شرق آسیا دیده می شود.
همکاری ‌های میان دو کشور در سال گذشته و در بحبوحه تحریم های غرب علیه مسکو و تهران شتاب بیشتری گرفت. دو طرف در سال ۲۰۲۲، تعدادی توافقنامه برای گسترش همکاری های دوجانبه اضا کردند. این قراردادها شامل قرارداد تهاتر توربین های ایرانی، قطعات یدکی و تجهیزات هواپیما و قرارداد احداث مشترک خط لوله گاز بوده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment