امروز یکشنبه ، ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
Sunday 2nd of April 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش تولید مس کشور به یک میلیون تن تا ۶ سال آینده

اوپک به چین خوش‌بین‌تر شد

چشم‌انداز مثبت چین به نفت جان دوباره داد

توافق ایران و عربستان چه معنایی برای قیمت نفت دارد؟


محل تبلیغات شما

کدام ارز بیشترین افزایش را ثبت کرد؟

دلار در آخرین روز معاملاتی سال ۲۰۲۲ تحت تاثیر افزایش نرخ‌های فدرال رزرو و ترس از کاهش شدید رشد جهانی بود اما در مسیر ثبت بهترین سال خود از سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۰ دی ۱۴۰۱
زمان : ۱۱:۵۹:۲۰

 

به نقل از اینوست، با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۲، ارزش دلار در برابر سبدی از ارزها به‌طور سالانه ۷.۹ درصد افزایش یافت که بزرگترین جهش سالانه آن در هفت سال گذشته است.
ارزش دلار در هفته‌های اخیر افزایش یافته است زیرا سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی از پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو هستند. فدرال رزرو از ماه مارس در مجموع نرخ بهره را ۴۲۵ واحد افزایش داده است تا بتواند تورم فزاینده را مهار کند.
با کاهش نقدینگی به دلیل تعطیلات، شاخص دلار حدود ۰.۴۳۳ درصد در روز کاهش یافت و به ۱۰۳.۵۳۰ رسید. یورو در آخر سال ۰.۳۴ درصد افزایش یافت و به ۱.۰۶۹۷ دلار رسید، در حالی که با کاهش ۵.۹ درصدی سالانه در برابر دلار، در مقایسه با افت هفت درصدی سال گذشته، رشد کرد. ترکیبی از رشد ضعیف منطقه یورو، جنگ در اوکراین و عملکرد سختگیرانه فدرال رزرو، یورو را در سال جاری تحت فشار قرار داده است.
پوند انگلیس آخرین بار با ۰.۰۹ درصد افزایش به ۱.۲۰۶۳ دلار رسید که با افت سالانه ۱۰.۸ درصدی همراه بود. دلار استرالیا ۰.۴۱ درصد افزایش یافت و به ۰.۶۸۱ دلار رسید اما در مجموع ۶.۴ درصد در سال کاهش ثبت کرده است.
یوان فراساحلی چین در برابر دلار آمریکا ۰.۷۳ درصد کاهش یافت و به ۶.۹۲۱۵ دلار رسید. این ارز در سال جاری با سرعت ۸.۷ درصد کاهش یافته که به دلیل تقویت دلار و رکود اقتصادی داخلی آسیب دیده است.
خوش‌بینی نسبت به بازگشایی چین پس از سه سال محدودیت‌های سختگیرانه  کووید-۱۹ که با افزایش عفونت‌هایی که اختلالات اقتصادی بیشتری را تهدید می‌کنند، کاهش یافته است.
دلار آمریکا در برابر ین ژاپن حدود ۱.۶۳ درصد کاهش یافت و به ۱۳۰.۸۶۰ رسید. دلار در سال جاری ۱۳.۷ درصد نسبت به ین افزایش یافت که بدترین عملکرد ین از سال ۲۰۱۳ است. فرانک سوئیس در برابر دلار ثابت بود و در ۰.۹۲۳ قرار گرفت. در ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین آخرین بار با ۰.۲۶ درصد کاهش به ۱۶هزار و ۵۵۰ دلار رسید که تاکنون در سال ۲۰۲۲ بیش از ۶۴ درصد کاهش ثبت کرده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment