امروز یکشنبه ، ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
Sunday 2nd of April 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش تولید مس کشور به یک میلیون تن تا ۶ سال آینده

اوپک به چین خوش‌بین‌تر شد

چشم‌انداز مثبت چین به نفت جان دوباره داد

توافق ایران و عربستان چه معنایی برای قیمت نفت دارد؟


محل تبلیغات شما

بیشترین افزایش بها در قطعات کوچکتر سکه

علیرغم افت چند دلاری قیت طلا در بازارهای جهانی اما این هفته نیز بازار سکه و طلای داخلی به سبب نوسان افزایشی نرخ ارز، روندی صعودی طی کرد و قطعات کوچکتر سکه همچون ربع سکه و نیم سکه با رشد همراه بود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۹ آذر ۱۴۰۱
زمان : ۱۱:۵۸:۴۲

 

طبق اطلاعات کسب شده از اتحادیه طلا و جواهر تهران از وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی، در این هفته، قیمت‌ها در بازار طلا و سکه با تقویت نرخ ارز،  با افزایش نسبی همراه شده است؛ به گونه‌ای که قطعات کوچکتر سکه (ربع‌سکه و نیم‌سکه) بیشترین رشد قیمت را در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته، تجربه کرده‌اند.
این در حالیست که هر اونس طلا در یک هفته اخیر، گرچه در مقاطعی به کانال ۱۸۰۰ دلار هم صعود کرد اما این رشد بهای طلای جهانی، مقطعی بود و در نهایت به افت در مجموع پنج دلاری در پایان هفته بسنده کرد. در حال حاضر (ظهر جمعه) قیمت هر اونس طلا ۱۷۹۴ دلار و ۲۴ سنت ثبت شده است.
بررسی آخرین قیمت‌های معاملاتی سکه و طلا در روز پنجشنبه بازار و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی ۱۷ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و سکه تمام طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته، ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شدند.
در هفته‌ای که گذشت نیم سکه ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۶۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کردند که بیشترین مقدار رشد بین سکه‌ها نسبت به ابتدای هفته داشته‌اند. در آخرین معاملات هفته، نیم سکه  ۱۰ میلیون تومان و ربع سکه هفت میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دادوستد شدند.
سکه‌های گرمی نیز در این هفته ۱۰۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته افزایش بها داشته و در آخرین معاملات هفته سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است.
هر مثقال طلای ۱۷ عیار در همین مدت ۷۵ هزار تومان افزایش قیمت داشته و به شش میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با  ۱۸ هزار تومان رشد قیمت یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان به‌ازای هر گرم معامله شده است.
علیرغم افزایش قیمت‌ها در بازار سکه و طلا، حباب سکه اما در این هفته کاهش را تجربه کرده و به زیر دو میلیون تومان رسیده است. در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه حدود یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان دارای حباب است که نسبت به هفته پیش از این هفته که گذشت، حدود ۴۰ هزار تومان بزرگتر شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment