امروز پنجشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
Thursday 9th of February 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
آغاز فروش ربع‌سکه‌ در بورس و چگونگی تعیین قیمت

لزوم توجه به میادین مشترک نفت و گاز در بودجه سال آتی

افزایش ۶۰ درصدی سهم ریال و روبل در مبادلات ایران و روسیه

ورود بانک مرکزی به بازار آزاد ارز از امروز


محل تبلیغات شما

ردیف سوم فاز ۱۴ پارس جنوبی بهره برداری می شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت از راه اندازی ردیف سوم از فاز۱۴ پارس جنوبی خبر داد و گفت: میدان مشترک سهراب نیز به ارزش یک میلیارد دلار وارد فاز اجرایی می شود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۸ آبان ۱۴۰۱
زمان : ۱۲:۲۸:۳۲

 

مدیر عامل شرکت ملی نفت، محسن خجسته مهر در اولین کنفرانس ملی افزایش بهره‌دهی چاه‌های نفت گفت: خوشبختانه ردیف ۳ پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با تلاش همکارانم، کارگران و پیمانکاران وارد فاز اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: ارزش سرمایه‌گذاری این پروژه۲ و نیم میلیارد دلار است.
خجسته مهر اضافه کرد: تا پایان آذر ردیف بعدی به بهره برداری می‌رسد. همچنین میدان مشترک سهراب نیز به ارزش یک میلیارد دلار وارد فاز اجرایی می‌شود.
مدیر عامل شرکت ملی نفت خاطر نشان کرد: با عملیات اجرایی این دو میدان عملاً میدان یاران، بلال، سهراب و لایه نفتی و دو ردیف از فاز ۱۴ پارس جنوبی وارد فاز اجرایی می‌شوند.
وی افزود: با مصوبه هیأت مدیره شرکت ملی نفت در هفته گذشته مرکز مدرن ازدیاد برداشت در اهواز عملیات اجرایی آن آغاز شد و در راستای تقویت و توسعه کارهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی و گامی در جهت ارتقا بخش بالادستی صنعت نفت است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه ۱,۲۰۰ میلیارد تومان و ۶۵ میلیون یورو پروژه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی داریم که عمدتاً میادین نفتی هستند، گفت: باید با حفظ این پروژه‌ها به سمت چاه محور برویم. باید چالش‌های بخش بالادستی را به مسائل فناورانه تبدیل کنیم و باید از ظرفیت‌های دانشگاه و زیست بوم نوآوری و فناوری استفاده کنیم. از مرحله شعار عبور کنیم و تعداد قابل توجهی از چاه‌ها را به شرکت‌های دانش بنیان واگذار کنیم.
وی ادامه داد: دوره تولید آسان نفت تمام شده و قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است و این وظیفه ما است این ذخیره نفت و گاز را با کمترین هزینه تولید کنیم. سالانه ۱۵ نفر از دانشجویان رشته فوق لیسانس و دکتری حمایت مالی شود.
خجسته مهر با بیان اینکه نازل‌ترین سطح همکاری صنعت نفت با دانشگاه به کارآموزی مربوط می‌شود، افزود: باید دوره‌های کارآموزی را تقویت کنیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment