امروز پنجشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
Thursday 9th of February 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
آغاز فروش ربع‌سکه‌ در بورس و چگونگی تعیین قیمت

لزوم توجه به میادین مشترک نفت و گاز در بودجه سال آتی

افزایش ۶۰ درصدی سهم ریال و روبل در مبادلات ایران و روسیه

ورود بانک مرکزی به بازار آزاد ارز از امروز


محل تبلیغات شما

مزایده ­۵۰ معدن راکد استان تهران؛ از اواخر آبان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از مزایده حدود ۵۰ معدن راکد این استان از اواخر آبان‌ماه خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۵ مهر ۱۴۰۱
زمان : ۱۴:۴۰:۳۶

 

علی عبدی گفت: از آغاز روی کار آمدن دولت سیزدهم و با پیگیری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، معادن فعال و راکد استان تهران مورد رصد و پایش قرار گرفت و به‌تدریج در سامانه کاداستر معدنی ثبت شد.
وی افزود: اکنون همه معادن راکد استان که قابلیت واگذاری از طریق مزایده داشته باشند، شناسایی شده‌اند.
عبدی اضافه کرد: مقرر شده در کل کشور بیش از پنج هزار معدن در سه مرحله در پاییز امسال به مزایده گذاشته شوند که اطلاعیه‌های مربوط به معادن استان تهران از اواخر آبان‌ماه منتشر خواهد شد.
وی گفت: ۵۰ محدوده معدنی راکد شامل ۳۸ پروانه بهره‌برداری معادن، چهار گواهی کشف و هشت پروانه اکتشاف در این مرحله به فرآیند مزایده خواهند رفت.
عبدی افزود: اطلاعات، مشخصات و مختصات این معادن در سامانه تدارکات دولت قرار داده خواهد شد و افرادی که از شرایط فنی و مالی لازم برخوردار باشند می‌توانند در این مزایده حضور یابند.
وی ادامه داد: ۲۸ آبان‌ماه تاریخ انتشار آگهی‌های مربوطه خواهد بود و افراد واجد شرایط می‌توانند فرم‌های مربوط به مزایده را از هشتم آذرماه از سامانه تدارکات دولت دریافت کنند.
معاون امور معادن سازمان صمت استان تهران تاکید کرد: حداکثر زمان ارسال مدارک تکمیل شده تا تاریخ ۲۳ آذرماه خواهد بود و در ۲۶ آذرماه پاکت‌های مزایده برای معرفی برندگان بازگشایی خواهد شد.
وی خواستار شد تا متقاضیان مدارک مربوط به احراز شرایط فنی و مالی‌شان را به سازمان نظام مهندسی معدن استان تحویل دهند تا مورد بررسی قرار گیرد.
عبدی گفت: در سال‌های گذشته هر کسی می‌توانست صلاحیت فنی و مالی بگیرد، اما امسال و با توجه به صدور بخشنامه جدید، صلاحیت مالی فقط به کسانی که صلاحیت فنی داشته باشند تعلق خواهد گرفت.
وی افزود: برای دریافت صلاحیت مالی، دارا بودن حداقل مدرک لیسانس مهندسی معدن یا زمین‌شناسی از سوی فرد متقاضی یا یکی از اعضای هیات مدیره شرکت مربوطه لازم است و علاوه بر آن، با توجه به معدل‌گیری حساب بانکی ۶ ماهه افراد و شرکت‌ها، هر ۵۰ میلیون تومان سپرده در بانک یک امتیاز محسوب می‌شود.
عبدی ادامه داد: معادن مختلف مصالح ساختمانی، سنگ لاشه، مرمریت، بنتونیت، سولفات سدیم، زئولیت، باریت، سیلیس وغیره در این دوره از مزایده معادن راکد استان وجود دارد.
وی گفت: در مجموع ۲۸۵ معدن دارای بهره‌بردار در استان تهران وجود دارد و از بین آن‌ها ۲۴۵ مورد آن‌ها فعال و ۴۰ معدن دیگر به دلایلی همچون نبود بازار، مشکلات معارضان محلی و دولتی، ضعف زیرساخت‌های زیربنایی یا خدمات آب، برق و ... غیرفعال است.
عبدی تاکید کرد: در تلاشیم با برگزاری جلسات و مکاتبه‌های متعدد و با رفع موانع و مشکلات موجود، این ۴۰ معدن غیرفعال را به چرخه تولید بازگردانیم.
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: سال گذشته ۱۵ معدن راکد استان به مزایده رفت که اکنون در مرحله صدور پروانه بهره‌برداری برای آن‌ها هستیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment