امروز پنجشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
Thursday 9th of February 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
آغاز فروش ربع‌سکه‌ در بورس و چگونگی تعیین قیمت

لزوم توجه به میادین مشترک نفت و گاز در بودجه سال آتی

افزایش ۶۰ درصدی سهم ریال و روبل در مبادلات ایران و روسیه

ورود بانک مرکزی به بازار آزاد ارز از امروز


محل تبلیغات شما

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست

یک فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه سرانه مصرف قارچ در اروپا بیش از ۴ کیلوگرم و در ایران بین ۱.۵ تا ۲ کیلوگرم است، بر لزوم کاهش هزینه های تولید تاکید کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۹ تیر ۱۴۰۱
زمان : ۱۸:۰۷:۴۰

 

مجید نادری در نشستی خبری با اشاره به اینکه سرانه مصرف قارچ در اروپا بیش از ۴ کیلوگرم و در ایران بین ۱.۵ تا ۲ کیلوگرم است، گفت: به دلیل افزایش قیمت قارچ، متأسفانه حجم این محصول در سبد مصرفی خانوار به شدت کاهش یافته و در حال حذف از سبد خانوار است.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از این اتفاق، کاهش قیمت نهاده‌های تولید و در نتیجه کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده ضروری است.
نادری قیمت هر کیلوگرم قارچ به صورت عمده را ۴۰ هزار تومان اعلام و اضافه کرد: در حال حاضر عمده قارچ تولیدی به سمت صنایع تبدیلی از جمله ترشی و قارچ بلانچ می‌رود و مصرف تازه خوری آن به شدت کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه سال گذشته میزان تولید قارچ در کشور ۱۸۶ هزار تن بوده است، گفت: آمارهای متفاوتی درباره میزان صادرات وجود دارد اما به زعم بنده کمتر از ۵ درصد این محصول صادر می‌شود.
نادری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم فرهنگ سازی برای افزایش مصرف قارچ در کشور، از رونمایی سامانه هوشمند قارچ کشور در روز جمعه ۳۱ تیرماه جاری خبر داد و افزود: فاز یک این سامانه شامل دانش نامه صنعت قارچ است که جامع‌ترین و کامل‌ترین سامانه در این حوزه است و تاریخ قارچ کشور از سال ۱۳۲۵ تاکنون در آن عنوان شده ضمن اینکه فاز دو این سامانه شامل فروش آنلاین عمده خواهد بود.
وی با اشاره به هدف تسهیل در فروش و امنیت بازار در فاز دو این سامانه گفت: خریداران عمده قارچ می‌توانند از این طریق در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نزدیک ترین واحد پرورش را بیابند.
نادری با بیان اینکه تا آخر سالجاری فاز دو سامانه هوشمند قارچ کشور تکمیل می‌شود، اضافه کرد: در سال آینده نیز فاز سه این سامانه افتتاح می‌شود که تولیدکننده را یک زنجیره دیگر به مصرف کننده نهایی نزدیک تر می‌کند.
وی ادامه داد که سامانه هوشمند قارچ کشور با حضور بیش از ۲۵۰ تولیدکننده و مسئولان فنی و سازمانی روز جمعه هفته جاری رونمایی می‌شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment