امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

لایحه دوفوریتی برای بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک به ۴۲۰۰ تومان

وزیر اقتصاد از ارائه یک لایحه دوفوریتی جدید به مجلس برای بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک به نرخ ۴۲۰۰ تومان خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۲ تیر ۱۴۰۱
زمان : ۱۴:۳۴:۲۱

 

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم با بیان اینکه لایحه دوفوریتی جدیدی برای بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک به نرخ ۴۲۰۰ تومان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: با توجه به تأثیر این موضوع بر قیمت تمام‌شده تولید امیدوار هستیم مجلس با فوریت این لایحه موافقت کند.
خاندوزی در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت لایحه دوفوریتی بازگشت نرخ ارز محاسباتی گمرک از نرخ ETS به ۴۲۰۰ تومان گفت: لایحه قبلی که شامل موارد دیگری نیز بود به مجلس ارائه شد اما دوفوریت آن مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار نگرفت.
وی افزود: پس از آنکه مجلس شورای اسلامی دوفوریت لایحه قبلی دولت را در موضوع اصلاح نرخ ارز محاسباتی گمرک و برخی موارد دیگر بودجه سال ۱۴۰۱ رد کرد، به‌جهت اهمیت ویژه این موضوع برای دولت، مجدداً یک لایحه دوفوریتی مستقل و تنها متمرکز بر موضوع بازگشت نرخ محاسباتی گمرک از نرخ ETS به ۴۲۰۰ تومان به تصویب هیئت دولت رسیده است.
وزیر اقتصاد ادامه داد: اهمیت این مسئله از این جهت است که نرخ محاسباتی ارز در گمرک تأثیر بالایی در هزینه تمام‌شده تولید دارد و برای آنکه قیمت‌ها در سال ۱۴۰۱ بیش از این افزایش پیدا نکند دولت تصمیم به بازگشت نرخ محاسباتی گمرک به نرخ سال گذشته گرفته است.
وی با بیان اینکه لایحه دوفوریتی جدید با امضای رییس جمهور به مجلس ارسال شده است، گفت: به‌محض اینکه اعلام وصول این لایحه از سوی هیئت رییسه مجلس انجام شود، این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به لزوم همراهی مجلس با دولت در شرایط اقتصادی کشور، گفت: با توجه به تأثیری که این لایحه بر قیمت تمام‌شده بنگاه‌های تولیدی دارد، امیدوار هستیم مجلس با دوفوریت آن موافقت کند.
خاندوزی با تصریح به لزوم همراهی مجلس با دولت در شرایط اقتصادی کشور، گفت: با توجه به تأثیری که این لایحه بر قیمت تمام‌شده بنگاه‌های تولیدی دارد، امیدوار هستیم مجلس با دوفوریت آن موافقت کند.
افتتاح سامانه پایانه‌های فروشگاهی به تعویق افتاد
همچنین وزیر اقتصاد در خصوص زمان افتتاح سامانه پایانه‌های فروشگاهی گفت: به این دلیل که قرار است مقامات دولتی و نمایندگان مجلس در این جلسه حضور داشته باشند، جلسه به چند روز آینده موکول شد تا بتوانیم هماهنگی‌های لازم برای حضور همه افراد را انجام دهیم.
وی اضافه کرد: در زمان حاضر مقدمات فنی برای رونمایی از سامانه پایانه‌های فروشگاهی کاملاً آماده است و امیدوار هستیم که بتوانیم هفته آینده جلسه افتتاح را برگزار کنیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment