امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

عراق: هزینه واردات گاز از ایران ماهانه پرداخت می‌شود

سرپرست وزارت برق عراق با تأکید بر تصفیه کامل بدهی‌های عراق به ایران بابت خرید گاز، گفت که مبالغ مربوط به واردات گاز از ایران ماهانه پرداخت می‌شود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱
زمان : ۱۵:۵۵:۱۳

 

به نقل از میدل ایست نیوز؛ عادل کریم، سرپرست وزارت برق عراق، در مصاحبه تلویزیونی وعده داد که وضعیت خدمات برق امسال بهتر از سال گذشته باشد.
وی با اشاره به افزایش ۲۰-۲۵ درصدی مصرف برق در تابستان کنونی در مقایسه با تابستان سال گذشته، گفت که تولید برق در سال گذشته ۲۱ هزار مگاوات بوده و تابستان امسال ۳-۴ هزار مگاوات به تولید برق کشور افزوده شده است.
او ابراز امیدواری کرد که پس از توافقات انجام شده با وزیر نیروی ایران، تأمین گاز از جانب ایران بهتر از سال گذشته باشد و افزود که حجم صادرات گاز ایران به عراق در حال حاضر ۲۴۰ میلیون فوت مکعب در روز است و عراق به ۲۵۰ میلیون فوت مکعب در روز نیاز دارد..
کریم تأکید کرد که اخیرا یک میلیارد و ۶۴۹ میلیون دلار به تهران بابت بدهی‌های گاز پرداخت شده و بغداد هیچ بدهی‌ای در زمینه گاز به ایران ندارد و اکنون هم به صورت ماهانه مبالغ واردات گاز را به ایران پرداخت می‌کند.
او گفت که برای تأمین همه نیاز برق کشور لازم است که تولید برق به ۳۵ هزار مگاوات برسد و برای تحقق این هدف باید بودجه کافی اختصاص پیدا کند.
در ماه گذشته، «جواد اوجی»، وزیر نفت ایران با انتشار توئیتی اعلام کرد که «با دیپلماسی فعال انرژی و پس از چند ماه مذاکره، ۱.۶ میلیارد دلار طلب معوق سال‌های گذشته بابت صادرات گاز به عراق وصول شد».
پیش از آن نیز «احمد موسی»، سخنگوی وزارت برق عراق، اعلام کرد که دولت عراق روند پرداخت بدهی‌های خود به ایران بابت خرید گاز در سال ۲۰۲۰ را آغاز کرده است.
او گفت که این اموال از طریق دریافت قرض از بانک تجاری عراق پرداخت شده است که از طریق قانون امنیت غذایی تأدیه خواهد شد.
وی افزود که هم‌زمان مذاکرات و دیدارهایی با مقامات وزارت نیرو و شرکت گاز ایران برای افزایش حجم صادرات گاز به عراق جریان دارد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment