امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

وزیر صمت: فولاد مبارکه کشور را از واردات فولاد الکتریکی بی‌نیاز کرد

وزیر صمت با تقدیر از عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه، گفت: پیش از این زمانی که قصد تولید الکتروموتور را داشتیم، فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می‌کردیم اما فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی نیاز کرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۰ تیر ۱۴۰۱
زمان : ۱۵:۳۸:۲۸

 

به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در آئین بازدید و افتتاح چند پروژه صنعتی در مجتمع فولاد سبا که جمعی از نمایندگان مردم اصفهان و شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پس از افتتاح واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ (V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه (RO۲) فولاد سبا و بازدید از فولاد مبارکه اظهار کرد: امروز به پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان سختکوش فولاد مبارکه، از این مجموعه دیدن کردم؛ فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی نیاز کرده است.
وی عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه را قابل تقدیر دانست و با بیان اینکه در حال حاضر کشور ما، هم تولیدکننده و هم صادرکننده فولاد است، گفت: پیش از این زمانی که قصد تولید الکتروموتور را داشتیم، فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می‌کردیم.
فولاد مبارکه کشورمان را از واردات محصولات خاص بی‌نیاز کرد
فاطمی‌امین با اشاره به اهمیت تثبیت قیمت انواع محصولات فولادی در بازارهای داخلی تصریح کرد: فولاد مبارکه با جبران کسری محصولات به خوبی توانست مدیریت بازار را نیز انجام دهد و در حفظ تعادل آن تأثیرگذار باشد که جای تقدیر دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: این شرکت در حوزه فناوری نیز اقدامات مؤثری انجام داده و علاوه بر این، با سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی که انجام داده، مصرف آب واحدهای خود را نسبت به سایر تولیدکنندگان فولاد جهان به کمترین حد ممکن کاهش داده است.
وی یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه را دستیابی به توانمندی تولید فولادهای ویژه، نظیر فولادهای موردنیاز صنعت تولید ترانسفورماتورها دانست و در همین خصوص خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه با تحقیق و به‌روزآوری دانش فنی و در ادامه نیز با اجرا و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های توسعه هدفمند، دغدغه این وزارتخانه و کشور را برطرف ساخت.
حجم تجارت خارجی ایران در سال گذشته به ۱۲۰ میلیارد دلار رسید
فاطمی امین در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت تکمیل حداکثری زنجیره تولید در کشور تصریح کرد: در بسیاری مواقع با حلقه مفقوده در زنجیره تولید مواجه هستیم و این باعث می‌شود که سرمایه‌گذاری‌ها ارزش افزوده لازم را به همراه نداشته باشند و همچنان به واردات نیازمند باشیم؛ در این زمینه شاهد هستیم که فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری‌های هدفمند و با دستیابی به دانش فنی تولید فولادهای سیلیکونی و در ادامه نیز با احداث خطوط نورد این قبیل محصولات، زنجیره تولید را در حال کامل کردن است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری اشاره کرده‌اند، تولید، جهاد در برابر دشمن است؛ علیرغم اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان، حجم تجارت خارجی ایرا ن در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بوده و این نشان‌دهنده جهادی است که در تولید و تجارت رقم خورده است و جا دارد از حرکت جهادگونه رزمندگان و سربازان جبهه صنعت قدردانی کنیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment