امروز جمعه ، ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
Friday 9th of June 2023
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تخصیص ارز ترجیحی به تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲

رشد ۱۵ درصدی تولید جهانی کبالت در سال ۲۰۲۲ میلادی

چالش جدید مالیاتی برای مودیان شفاف‌

صادرات ۱۶ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۱


محل تبلیغات شما

رشد ۱۰ تا ۱۳ درصدی قیمت خودرو در بازار

با گذشت بیش از یک ماه از سال ۱۴۰۱، گرچه بازار خودرو همچون سایر بازارها راه افتاده، اما همچنان در رکود است و به‌جز اندک مواردی خرید و فروش‌ انجام نمی‌شود؛ بررسی قیمت‌ها در سایت‌ها و فضای مجازی حاکی از رشد ۱۰ تا ۱۳ درصدی قیمت‌هاست. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
زمان : ۰۷:۳۱:۱۷

 

به گفته کارشناسان، بازار خودرو و قیمت‌ها روال طبیعی ندارد و در یک آشفتگی و نابسامانی به سر می‌برد و همه منتظرند اتفاق خاصی بیفتد یا تولید و عرضه از سوی خودروسازان بیشتر شود تا کاهش فاصله قیمتی کارخانه‌ای و بازاری را شاهد باشیم.
در حالی که کارشناسان نیاز بازار خودرو را حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه در سال عنوان می‌کنند، اما در سه سال گذشته خودروسازان در بهترین حالت توانسته‌اند فقط ۶۰ درصد نیاز بازار را تامین کنند و همین مساله فاصله شدید متوسط بالای ۹۰ درصدی قیمت‌ها را رقم زده است.
در این میان، آنکه ضرر می‌کنند مصرف‌کننده نهایی و طبقه ضعیف جامعه است. هرچند جز آنان که نیاز واقعی به خودرو دارند، هیچکس برای خرید مراجعه نمی‌کند.
به گفته رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت، قیمت خودروهای داخلی نسبت به ۲۵ اسفندماه پارسال بین ۱۰ تا ۱۳ درصد رشد داشته است و این افزایش قیمت به خودروهای مونتاژی و خارجی نیز سرایت کرده است.
سعید موتمنی، گفت: در این بازه زمانی پراید ۱۱۱ از ۱۸۰ میلیون به ۱۹۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ از ۲۶۲ به ۲۹۶ میلیون تومان، پژو پارس از ۲۷۵ به ۳۰۴ میلیون تومان و هایما اس ۷ از ۸۱۰ به حدود  ۹۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.
وی معتقد است: برای تنظیم بازار هرچند به صورت مقطعی باید واردات خودرو اجازه داده شود که به نفع مصرف‌کننده، بازار و دولت است.
یکی دیگر از کارشناسان با «خنده‌دار» توصیف کردن قیمت‌ها در بازار، گفت: حتی اگر بر فرض دلار به ۳۰ هزار تومان هم برسد، چرا باید پول یک دستگاه سانتافه مدل ۲۰۲۲ فول آپشن را داد و یک هایما سوار شد.
وی بیان‌داشت: با پولی که برای یک دستگاه دنا یا پژو ۲۰۷ پرداخت می‌شود می‌توان مگان مدل ۲۰۲۲ سوار شد و قیمت‌هایی که برای انواع خودروهای ما وجود دارد در حقیقت با دلار ۶۰ تا ۷۰ هزار تومانی محاسبه می‌شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment