امروز شنبه ، ۱۱ تیر ۱۴۰۱
Saturday 2nd of July 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صادرات نفت ونزوئلا به اروپا ازسرگرفته شد

تورم منطقه یورو به رکورد ۸.۱ درصد رسید

اطلاعیه جدید سازمان مالیاتی درباره مالیات اصناف

تحریم شرکت‌های پتروشیمی نمایشی است


محل تبلیغات شما

تعطیلی مراکز اسقاط خودروهای فرسوده و نابودی ۱۱هزار فرصت شغلی

دبیر کارگروه بازیافت خودروهای فرسوده ضمن اشاره به خارج شدن اسقاط خودروهای فرسوده از سال ۱۳۹۶ از دستور کار دولت، از وجود بالغ بر هفت میلیون وسائط نقلیه فرسوده در کشور و از بین رفتن بیش از ١١ هزار فرصت شغلی در پی تعطیلی مراکز اسقاط خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۴۹:۰۲

 

محمد مهدی ابراهیمی، با بیان اینکه جایگزینی خودروهای فرسوده سبب صرفه‌جویی حداقل ۴۵۰ میلیون دلار در مصرف بنزین می‌شود، اظهار کرد: جایگزینی خودروهای فرسوده باعث ایجاد اشتغال مولد مستقیم در بخش‌های مراکز اسقاط، حمل‌ونقل و فروش قطعات استوک مجاز به میزان ۱۲ هزار شغل شده بود که بر اثر بی‌توجهی مسئولان وقت و خارج کردن موضوع اسقاط وسائط نقلیه فرسوده به کمتر از ١٠٠٠ مورد، کاهش یافت.
دبیر کارگروه اسقاط ضمن اشاره به اینکه بین سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۱ سالانه و به طور میانگین ۲۰۰ هزار خودرو در شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا جایگزین می‌شد، خاطرنشان کرد: پس از تشکیل ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت بخش خصوصی در طی هشت سال، تنها در بخش خودروهای فرسوده نزدیک به ۳۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت، اما متاسفانه این سرمایه با بی‌توجهی دولت قبل بلااستفاده باقی ماند و توفیقی در جذب اشتغال جوانان نداشت.
وی افزود: جایگاه ستاد سوخت کشور در سال ١٣٩۴ به یکی از مدیریت‌های زیر مجموعه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای (معاونتی در وزارت راه) تقلیل یافت؛ در حقیقت صنعت عظیم اسقاط و بازیافت وسائط نقلیه بعد از طی یک دهه و آزمون و خطاهای بسیار، در اواسط دهه ۹۰ به یک الگوریتم جذاب برای سرمایه‌گذاران دست یافت و هر گونه اتکایی را به بودجه‌های عمومی کشور را از خود سلب کرد؛ بر این اساس یکی پس از دیگری، سونامی‌های لغو مصوبه‌های مربوطه (لغو ۶ مصوبه در ۱۸ ماه) کلیه سازوکارهای ایجاد شده را ویران کرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment