امروز جمعه ، ۶ خرداد ۱۴۰۱
Friday 27th of May 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

منتظر سقوط قیمت خودرو با شروع واردات باشید

ذخایر گندم جهانی در پایین‌ترین سطح ۶ سال اخیر


محل تبلیغات شما

سیگنال برجام به قیمت دلار

حجم خرید و فروش‌ها در بازار ارز بسیار پایین آمده است اما معامله گران قیمت دلار در دومین روز بازار ارز این هفته ۱۲ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش‌بینی کرده‌اند؟ .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۲ دی ۱۴۰۰
زمان : ۱۷:۴۴:۰۵

 

با توجه به اینکه فردا مذاکرات مجددا از سرگیری می‌شود بازار ارز در چه وضعیتی قرار دارد؟
قیمت دلار که در هفته گذشته به سمت کانال ۳۰ هزار تومان پیشروی کرده بود در بازار ارز اولین روز هفته جاری از این مرز فاصله گرفت.این اسکناس آمریکایی روز شنبه شاهد ثبات نسبی بود و با ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان در بازار ارز معامله شد.
این قیمت تا اواسط روز شنبه تقریبا بدون تغییر ماند و معاملات بازار تا ساعت دو بعد‌از‌ظهر روز شنبه در همان حوالی ۲۹ هزار و ۷۰۰ تا ۸۰۰ تومان انجام می‌شد. در نهایت بازار ارز روز شنبه در قیمت ابتدای روز یعنی ۲۹ هزار و ۷۵۰ تومان بسته شد.
سیگنال اروپایی برجام به بازار ارز
مذاکرات برجام به دلیل تعطیلات سال نو میلادی تا روز دوشنبه به تعویق افتاده است اما در همین حین یک پیام جدید مورد توجه معامله گران بازار ارز قرار گرفت. اروپایی‌ها برای نخستین بار از پیشرفت در مذاکرات وین سخن گفتند. رادیو ملی آمریکا (ان.پ.آر) اعلام کرد نشانه‌هایی از پیشرفت مذاکرات وین به سمت توافق دیده می‌شود و برای نخستین بار، مذاکره کنندگان اروپایی از پیشرفت در روند این مذاکرات، گزارش داده‌اند.
برخی دیپلمات‌های حاضر در روند مذاکرات ضمن ابراز خوش بینی به حصول نتیجه در این دور از گفت و گوها، اعلام کرده اند ممکن است تا قبل از فرا رسیدن ماه فوریه (کمتر از یک ماه دیگر)، مذاکره کنندگان به توافق دست یابند.
رابرت مالی هم درباره برجام گفت: ما با توافق بدتری موافقت نمی‌کنیم، زیرا ایران برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده است. به زودی تلاش برای احیای این توافق معادل تلاش برای دوباره جان دادن به یک مرده خواهد بود. در این صورت، ایالات متحده و متحدانش ممکن است مجبور شوند که با ترفند‌های ایران در برنامه هسته‌ای اش روبرو شوند.مذاکرات غیر مستقیم ایران و آمریکا ممکن است باعث شود هر دو طرف قبل از اتمام کار، بازی را متوقف کنند.
برجام، تقاضای دلار را کاهش داد
به گفته فعالان حجم خرید و فروش‌ها در بازار ارز بسیار پایین آمده است و به نظر می‌رسد که بازیگران بزرگ در انتظار آشکار شدن نتایج دور هشتم مذاکرات هسته ای هستند.
در چنین فضایی این انتظار وجود دارد که دلار از محدوده ۲۹ هزار و ۵۰۰ الی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان خارج نشود. اما معامله گران قیمت دلار در دومین روز بازار ارز این هفته ۱۲ دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟
پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم
قیمت درهم در معاملات پشت خطی شب گذشته ۸ هزار و ۱۱۰ تومان اعلام شد که نسبت به معاملات نقدی روز چهارشنبه ثابت بود. قیمت طلایی درهم نیز شب گذشته بر روی ۸ هزارو ۱۳۰ تومَان قرار گرفت. معامله گران معتقدند اگر قیمت درهم بالای این عدد برسد، رسیدن آن به ۸ هزار و ۲۵۰ تومان نیز محتمل است.
پیش‌بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی
قیمت دلار فردایی در معاملات پست خطی شب گذشته بر روی ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی جمعه شب گذشته ۲۲۰ تومان کاهش را تجربه کرده بود. . بنابراین معامله گران دلار فردایی قیمت دلار امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ را نزولی پیش بینی کرده اند.
پیش‌بینی قیمت دلار از کانال هرات
در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار بر روی ۲۹ هزار و ۴۹۰ تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت جمعه شب گذشته ۲۵۰ افت کرده بود. جمعه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی ۲۹ هزار و ۷۴۰ تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال کاهش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ پایین می‌رود.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment