امروز جمعه ، ۶ خرداد ۱۴۰۱
Friday 27th of May 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

منتظر سقوط قیمت خودرو با شروع واردات باشید

ذخایر گندم جهانی در پایین‌ترین سطح ۶ سال اخیر


محل تبلیغات شما

افزایش غیرمنطقی نرخ گاز صنایع فولاد و پتروشیمی

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: افزایش نرخ خوراک گاز و سوخت شرکت‌های فولادی و پتروشیمی با این بهانه که این شرکت‌ها سودده هستند و سود بالایی دارند، اشتباه و غیرمنطقی است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۷ دی ۱۴۰۰
زمان : ۱۴:۱۵:۵۶

 

آقای عزت‌الله اکبری تالارپشتی در سمینار چالش گاز در زنجیره فولاد افزود: افزایش هزینه‌های تولید پتروشیمی و صنعت فولاد، آن‌ها را به همان سرنوشت بخش خودروسازی دچار می‌کند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توسعه اقتصاد کشور و حل مشکلات اقتصادی، فقط یک نسخه دارد و آن حضور قدرتمند مردم و بخش خصوصی در حوزه اقتصاد است. راه تحقق حضور بخش خصوصی در اقتصاد، مطالبه گری است. بخش خصوصی باید مطالبه گر باشد.
وی ادامه داد: این چه تدبیری است که به محض مواجهه با کمبود گاز و برق، تولید صنایع را تعطیل و گاز و برق صنایع را قطع می‌کنند؟! بخش خصوصی می‌تواند در زمینه تامین انرژی سرمایه گذاری کند.
اکبری تالارپشتی اضافه کرد: این چه تدبیری است که می‌گویند، چون شرکت‌های فولادی نظیر فولاد مبارکه سوددهی دارند و در عرصه تولید پیشتازند، باید نرخ خوراک یا سوخت گاز آن‌ها را افزایش دهیم تا سودشان کم شود. آیا قصد دارند این شرکت‌هایی را که عملکرد خوبی دارند هم ضررده کنند؟ افزایش هزینه‌های تولید پتروشیمی و صنعت فولاد آن‌ها را به همان سرنوشت بخش خودروسازی دچار می‌کند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سرمایه‌گذاری از اهمیت بسیاری برخوردار است باید در حوزه زیرساخت‌ها از جمله ساخت نیروگاه و میادین گازی فولادی‌ها و معدنی‌‎ها حضور پیدا کنند.
وی افزود: هرجا که بخش خصوصی تقویت شده، مشکلات هم رفع شده است که نمونه آن را می‌توان در صنعت پتروشیمی مشاهده کرد و اعلام آمادگی می‌کنیم که برای برون‌رفت صنایع فولادی هم حمایت مشابه صنعت پتروشیمی را انجام خواهیم داد.
اکبری تالارپشتی تصریح کرد: هرچه دخالت دولت در امور کمتر شود و بخش خصوصی تقویت شود می‌توان به رفع مسائل کشور امیدوار شد که البته در بودجه ارائه شده این موضوع کمتر در نظر گرفته شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment