امروز جمعه ، ۶ خرداد ۱۴۰۱
Friday 27th of May 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

منتظر سقوط قیمت خودرو با شروع واردات باشید

ذخایر گندم جهانی در پایین‌ترین سطح ۶ سال اخیر


محل تبلیغات شما

صعود نفت به ۱۰۰ دلار تا دو سال آینده

گلدمن ساکس پیش بینی کرد نفت خام در سال ۲۰۲۳ به ۱۰۰ دلار صعود خواهد کرد زیرا رشد تقاضا از عرضه فراتر می‌رود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۷ آذر ۱۴۰۰
زمان : ۱۹:۴۱:۳۷

 

دامین کوروالین، مدیر تحقیقات انرژی در بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس اظهار کرد: عرضه ناکافی در برابر تقاضای قوی وجود دارد. قیمت‌های نفت باید بالاتر بروند تا به هزینه بالاتر سرمایه برای تامین مالی پروژه‌ها چیره شوند.
با این حال پیش بینی اخیر گلدمن ساکس برای قیمت نفت برنت، ۸۵ دلار در هر بشکه در سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ است. ریسک‌های صعودی برای قیمت سه رقمی شامل تورم مبنا برای شرکت‌های حفاری و کمبود احتمالی عرضه هستند. کاهش دسترسی به تامین مالی برای پروژه‌های جدید نفت و گاز همچنان یک ریسک محسوب می‌شود زیرا وام دهندگان به صنایع و پروژه‌هایی متمرکز شده اند که همسو با عوامل محیط زیستی، اجتماعی و حاکمیت (ESG) هستند.
به گفته تحلیلگران گلدمن، افت اخیر قیمت‌های نفت که ناشی از نگرانیها نسبت به شیوع واریانت جدید اُمیکرون بوده، بیش از حد بوده و این کاهش قیمت معادل از دست رفتن پنج میلیون بشکه در روز تقاضا برای نفت در سه ماه آینده است. در این بین، تقاضا برای محصولات مرتبط با نفت از سوخت‌ها گرفته تا پلاستیک، بهبود قوی پیدا می کند. مصرف هم احتمالا در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رکورد می‌شکند زیرا هزینه دولتی روی احیای اقتصادی و گذار انرژی همچنان از تقاضا حمایت خواهد کرد.
گلدمن دومین بانک سرمایه گذاری است که ماه جاری دیدگاه خوش بینانه‌ای به نفت با وجود افت اخیر قیمت ابراز می کند. پیشتر بانک جی پی مورگان نگرانی‌ها پیرامون اُمیکرون را نادیده گرفت و اعلام کرد سال ۲۰۲۲ پایان پاندمی خواهد بود و پیش بینی کرد قیمت هر بشکه نفت سال میلادی آینده به ۱۲۵ دلار و در سال ۲۰۲۳ به ۱۵۰ دلار صعود خواهد کرد.
بر اساس گزارش اویل پرایس، این بانک سرمایه‌گذاری به ظرفیت محدود مازاد تولید اوپک اشاره کرد که به نوبه خود، افزایش تولید برای واکنش به تقاضای قویتر را محدود می‌کند. استراتژیست‌های بانک جی پی مورگان در گزارشی نوشتند: سال آینده می‌تواند زمینه را برای فضای اقتصادی پرجنب و جوش پی ریزی کند و کووید از یک پاندمی به یک بیماری محلی تبدیل شود. به گفته استراتژیست‌های این بانک سرمایه گذاری آمریکایی، در بحبوحه شرایط کاملا مطلوب بازار کار و ظرفیت استقراض بیشتر، مصرف در سال‌های آینده احتمالا قوی خواهد بود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment