امروز جمعه ، ۶ خرداد ۱۴۰۱
Friday 27th of May 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

منتظر سقوط قیمت خودرو با شروع واردات باشید

ذخایر گندم جهانی در پایین‌ترین سطح ۶ سال اخیر


محل تبلیغات شما

افزایش ناگهانی ۳۵ درصدی قیمت تراکتور

رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران از افزایش ناگهانی ۳۵ درصدی قیمت تراکتور در چند روز اخیر خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۶ آذر ۱۴۰۰
زمان : ۱۲:۱۶:۲۷

 

از اتاق اصناف تهران، آقای علی توسطی گفت: در چند روز اخیر کارخانه تراکتورسازی تبریز به صورت ناگهانی اقدام به افزایش ۳۵ درصدی قیمت تراکتور کرد که موجب وارد شدن آسیب به کشاورز و کشت پاییزه شده است.
 رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران افزود: تراکتور یکی از ضروری‌ترین و گران‌ترین ماشین آلات کشاورزی است که در مرحله کاشت، داشت و برداشت استفاده می‌شود؛ با توجه به اینکه واردات تراکتور در سال‌های اخیر تقریبا در حد صفر و شاید کمتر از یک درصد، آن هم در موارد خاص، می‌باشد؛ لذا همه کشاورزی کشور وابسته به کارخانه تراکتورسازی تبریز است که افزایش ۳۵ درصدی قیمت تراکتور از سوی این کارخانه به صورت ناگهانی باعث آشفتگی بازار شده است.
وی بیان کرد: تراکتوری که ۳۰۵ میلیون تومان قیمت کارخانه‌اش بوده الان به حدود۴۳۰ میلیون تومان رسیده و طبیعتا در بازار آزاد صحبت از ۶۰۰ میلیون تومان برای خرید و فروش است.
 توسطی با تاکید بر دشواری تهیه و خرید تراکتور برای عمده کشاورزان اظهار داشت: به جز قشر خیلی محدودی که مزارع بزرگ یا کشت و صنعت دارند و به صورت ترکیبی کار می‌کنند برای بیشتر جامعه کشاورزان ما خرید از بازار آزاد امکان پذیر نیست و خرید از کارخانه هم متاسفانه در دور تسلسل باطل افتاده است که کاملا با نگاه دولتی اداره می‌شود.
 رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران در توصیف مطلب فوق افزود: مثلثی را در نظر بگیرید که یک ضلع آن بانک کشاورزی، یک ضلعش کارخانه تراکتورسازی تبریز و ضلع دیگرش مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی است.
 وی گفت: علی رغم اعتبارات زیادی که باید به بخش خصوصی در حوزه همه تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی و باغی داده می‌شده همه این اعتبارات را به سمت مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی سوق داده و وزارت جهاد کشاورزی هم همه اعتبارات را به کارخانه تراکتورسازی تبریز انتقال داده است؛ یعنی عملا بخش خصوصی وارد این رقابت برای تعدیل بازار نمی‌شود و کارخانه هم هر آنچه که دوست دارد انجام می‌دهد که نمونه بارز آن افزایش ۳۵ درصدی قیمت تراکتور است.
 رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران تاکید کرد: در واقع با این رویه بانک کشاورزی باید تامین اعتبار کند برای اقساط؛ یعنی اگر فرض را بر این بگذاریم که یک کشاورز پول خرید تراکتور را به صورت نقدی داشته باشد و بخواهد آن را تهیه کند باید پول را وثیقه بگذارد تا بتواند بر مبنای اعتبارات و چارچوبی که تعریف شده تراکتور را تحویل بگیرد.
 توسطی با بیان اینکه بحث افزایش قیمت حساسیت برانگیز شده تصریح کرد: در حال حاضر افزایش قیمت تراکتور یک بی‌نظمی در کشت پاییزه به وجود آورده و سردرگمی و گنگ بودن بازار را فراهم کرده؛ نه فروشنده و نه خریدار نمی‌داند چه کار کند و برای کشت پاییزه که اهمیت داره چه اقدامی نماید.
 رئیس اتحادیه فروشندگان ماشین آلات کشاورزی، صنعتی، ساختمانی و لوازم یدکی کشاورزی تهران در پایان تاکید کرد: متاسفانه نگاه دولتی بشدت در این قضیه هم دیده می‌شود. تفکر دولتی باعث می‌شود افراد بیشترین آسیب را در بخش کشاورزی متحمل شوند. سوء مدیریت و سوء رفتار‌ها آسیب جدی به افراد وارد می‌کند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment