امروز سه شنبه ، ۴ آبان ۱۴۰۰
Tuesday 26th of October 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قطر: دیگر به اوپک برنمی‌گردیم

پرونده‌های تعزیراتی فولادسازان بازنگری شود

تفاهم نامه احداث ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی در حوزه صنعت و معدن امضا شد

الزام ثبت فعالیت‌های واحدهای تولیدی و توزیعی زنجیره سنگ آهن


محل تبلیغات شما

نفت ۵ درصد گران شد

قیمت نفت پس از این که رگولاتور داروی آمریکا، واکسن کرونای فایزر را به طور کامل تایید کرد و امیدواریها به تقاضای بالاتر برای سوخت پس از بهبود نرخ واکسیناسیون را برانگیخت، در معاملات روز سه شنبه افزایش یافت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲ شهریور ۱۴۰۰
زمان : ۱۸:۳۷:۴۲

 

بهای معاملات نفت برنت ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۶۸ دلار و ۹۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۴ سنت معادل ۰.۲ درصد، به ۶۵ دلار و ۷۸ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز دوشنبه در پی افت ارزش دلار آمریکا، بیش از پنج درصد صعود کرده بودند.
سازمان غذا و داروی آمریکا که دسامبر گذشته اجازه استفاده اضطراری از واکسن دو مرحله ای فایزر-بیو ان تک را صادر کرده بود، اکنون به طور کامل استفاده از این واکسن برای افراد ۱۶ سال به بالا را تایید کرده است. مقامات بهداشتی امیدوارند این اقدام آمریکاییهای واکسن نزده را به ایمن بودن تاثیر واکسن ترغیب کند و همچنین دولتهای ایالتی و محلی بیشتر و کارفرمایان خصوصی را وادار کند تزریق واکسن را اجباری اعلام کنند.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره اظهار کرد: تردید نسبت به زدن واکسن در میان برخی اقلیتها ممکن است اکنون که سازمان غذا و دارو آن را به طور کامل تایید کرده است، از بین برود. بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی احتمالا تزریق واکسن را اجباری می کنند و سفرهای کاری در پاییز دوباره افزایش پیدا خواهد کرد.
عامل دیگری که از قیمت‌ها پشتیانی کرد، پیش بینی کاهش ذخایر نفت و فرآورده‌های نفتی آمریکا در هفته گذشته بود. آمار هفتگی ذخایر آمریکا روز سه شنبه از سوی موسسه آمریکن پترولیوم و روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام می شود.
در این بین، آمار نشان داد تولید پالایشگاه‌های نفت هندی در ژوئیه بهبود یافت و به بالاترین میزان در سه ماه گذشته رسید که به دلیل بهبود تقاضا برای سوخت بود و این موضوع از قیمت‌ها پشتیبانی کرد.
بر اساس گزارش رویترز، شیوع سریع نوع به شدت مسری ویروس کرونا و نرخ پایین واکسیناسیون در آسیا، رشد قیمت‌ها را محدود نگه داشته است زیرا محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با کرونای دلتا، تقاضا برای سوخت را ضعیف خواهد کرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment