امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

هشدار آژانس بین المللی انرژی در مورد کمبود عرضه جهانی نفت

آژانس بین المللی انرژی با اشاره به اختلاف به وجود آمده در اوپک پلاس و عدم افزایش تولید هشدار داد این شرایط تورم را بالا برده و به روند بهبود اقتصاد جهان از بحران کرونا آسیب می‌رساند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۳ تیر ۱۴۰۰
زمان : ۱۶:۴۸:۳۳

 

به نقل از راشا تودی، آژانس بین المللی انرژی هشدار داد در صورتی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش نتوانند اختلافات خود را حل کرده و تولید را افزایش دهند، بازارهای جهانی نفت با کمبود جدی مواجه می شوند.
این آژانس در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرده است:«رشد سریع اقتصاد جهان، افزایش نرخ واکسیناسیون و برداشته شدن محدودیت های کرونایی، تقاضای جهانی برای نفت را در ادامه سال جاری میلادی افزایش می‌دهد».
این آژانس با اشاره به اینکه اختلاف به وجود آمده در اوپک پلاس باعث شدیدتر شدن کسری عرضه نفت می‌شود اعلام کرد این شرایط تورم را بالا برده و به روند بهبود اقتصاد جهان از بحران کرونا آسیب می‌رساند.
نفت خام برنت در روز دوشنبه به ۷۵ دلار در هر بشکه یعنی بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسید و نفت خام آمریکا ۷۴ دلار در هر بشکه معامله شد.
ائتلاف اوپک پلاس به خاطر درگیری بین عربستان و امارات بر سر سهمیه تولید به چالش افتاده است. این ائتلاف هفته گذشته در آستانه امضای قرارداد افزایش تولید بود ولی مخالفت امارات در لحظه آخر باعث به تعویق افتادن مذاکرات شد. به این ترتیب  در شرایطی که مصرف سوخت به سرعت به سطح قبل از بحران کرونا باز می‌گردد، سطح تولید نفت برای ماه آینده تغییری نخواهد داشت.
گزارش آژانس بین المللی انرژی نشان می‌دهد اختلاف در اوپک پلاس در شرایطی به وجود آمده که ذخایر نفتی به پایین تر از سطح متوسط رسیده‌اند. این آژانس همچنین اشاره کرد افزایش تولید روزانه ۴۰۰ هزار بشکه که اوپک پلاس در نظر گرفته است، احتمالاً برای کمک به بازار کافی نیست. طبق تخمین‌های آژانس بین المللی انرژی، کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس ۴۰.۹ میلیون بشکه در روز در ماه ژوئن تولید کرده‌اند که حداقل ۲.۵ میلیون بشکه کمتر از پیش‌بینی این آژانس برای نیمه دوم سال جاری میلادی است.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment