امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

۲ پیام از واشنگتن و هرات برای بازار ارز ایران

قیمت دلار روند نزولی را در پیش گرفته است و به نظر می‌رسد اخبار مذاکره که بیشتر از سمت روسیه اعلام شده بر این بازار تاثیر گذاشته است. با این حال دو پیام مهم دیگر از واشنگتن و هرات هم به بازار ارز رسید که احتمالا امروز بر بازار تاثیر بگذارد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۳ تیر ۱۴۰۰
زمان : ۱۶:۳۹:۲۹
منبع : اقتصادنیوز

 

روز سه‌شنبه قیمت دلار ۲۴۷۸۰ تومان شد که این قیمت ۱۶۰ تومان کمتر از روز دوشنبه بود و موجب شد که بازار پس از نزدیک به ۱۴ روز حمایت ۲۴۸۰۰ تومانی را از دست بدهد.
اقتصادآنلاین نیز این نرخ را حتی پایین‌تر گزارش داده و نوشته است: دلار در واکنش به انتشار اخبار مثبتی درباره برجام پس از سه روز درجا زدن در قیمت ۲۴۹۵۰تومان، دیروز بالاخره موفق به شکست سطح مقاومتی شد و در اولین ساعات معاملات به ۲۴۷۵۰تومان کاهش یافت.
دیروز در پی انتشار برخی اظهارات طرفین مذاکره درباره برجام، مجددا انتظارات نسبت به توافق بالا رفت؛ بر این اساس گفته می‌شود روسیه ادعا کرده که دور جدید مذاکرات وین، زودتر از ۱۰ روز آینده آغاز می‌شود و همچنین آمریکا اظهار کرده که آماده هستیم اما ضرب‌الاجلی تعیین نمی‌کنیم. از طرفی ایران هم با اعلام اینکه به پایان مذاکرات نزدیک شده‌ایم، از بیشتر بودن وزن موضوعات حل شده نسبت به مسائل حل نشده در مذاکرات خبر داده است.
اما پیام‌های جدید چیستند؟
ایرنا گزارش داده، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران خواستار آزادی همه زندانیان آمریکایی و خارجی شد.
این مقام آمریکایی مدعی شد واشنگتن برای تضمین آزادی شهروندان خود که به صورت غیر عادلانه در ایران زندانی هستند، در حال انجام مذاکرات غیرمستقیم اما فعال است.
سخنگوی وزارت خارجه امریکا درباره مذاکرات وین نیز سخنان روز گذشته خود را تکرار کرد و گفت که آمریکا ضرب‎الاجل برای ایران تعیین نمی‎کند و این طرف ایرانی است که برای ادامه مذاکرات باید تصمیم بگیرد.
علاوه بر این، اثر تعطیلی بازار ارز هرات بر قیمت دلار تهران نیز قابل توجه است. گزارش داده که تعطیلی بازار هرات می تواند تقاضا ارز در بازار تهران را بالا ببرد.
بر این اساس، خبر تعطیلی بازار هرات و سلیمانیه ممکن است تسویه معاملات را به بعد از عید قربان موکول کند که این اتفاق به گفته معامله‌گران می‌تواند تقاضاهای مرزی را به سمت تهران بیاورد و موجب افزایش تقاضا در بازار شود. بر همین اساس ممکن است ابتدا قیمت دلار یک روند صعودی و مجددا با توجه به اخبار مذاکرات روند نزولی به خود بگیرد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment