امروز دوشنبه ، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
Monday 12th of April 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

توقف تولید پژو ۲۰۶ صندوقدار و تیپ ۵ در سال ۱۴۰۰

استفاده غیرحضوری از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو

برنامه افزایش تولید سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان تا ۲.۶ میلیون تن


محل تبلیغات شما

هند در قراردادهای واردات نفت سعودی بازبینی می‌کند

هند با درخواست از پالایشگاه های دولتی برای بازبینی قراردادهای خرید نفت عربستان سعودی، به تلاش برای کاهش وابستگی نفت خود به تصمیمات اوپک ادامه می‌دهد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
زمان : ۱۱:۴۲:۳۱

 

هند که بیش از ۸۰ درصد از نفت مورد نیازش را وارد می‌کند و وارداتش از خاورمیانه ۶۰ درصد از کل خرید نفت این کشور را تشکیل می‌دهد، از مدیریت عرضه نفت اوپک پلاس از ابتدای امسال ناخشنود بوده و از قیمت بالای نفت که باعث افزایش هزینه واردات و تورم این کشور شده، ناراضی بوده است.
این کشور ماه گذشته عصبانیتش را از تصمیم اوپک پلاس برای ثابت نگه داشتن تولید در آوریل نسبت به مارس ابراز کرد و از اوپک پلاس که با کاهش تولید مصنوعی، قیمتها را بالا نگه داشته است، انتقاد کرد. دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند اظهارات همتای سعودی خود را که در واکنش به درخواست دهلی نو برای افزایش تولید نفت، برداشت از ذخایر را پیشنهاد کرده بود، غیردیپلماتیک خواند.
یک مقام هندی مطلع به خبرگزاری پرس تراست ایندیا گفت: در حالی که خریداران از نظر حقوقی ملزم به دریافت مقادیر ذکر شده در قرارداد هستند، عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان گزینه کاهش عرضه در صورت تصمیم اوپک برای محدود نگه داشتن تولید و تقویت قیمتها را دارند. چرا باید مصرف کنندگان هزینه تصمیمات اوپک را بپردازند. شرایط تولیدکنندگان اوپک برای فروش نفت به هند اغلب برخلاف نظر خریدار است.
پالایشگاه‌های هندی در هفته‌های اخیر به خرید نفت آمریکای شمالی و جنوبی پرداخته و بعضی از گریدهای نفتی را برای اولین بار خریداری کردند. این اقدام در راستای تلاش هند برای متنوع کردن منابع واردات نفت و کاهش خرید از خاورمیانه صورت گرفت. شرکت اچ پی سی ال میتال انرژی که جوینت ونچر شرکت هندوستان پترولیوم و غول فولاد لاکشمی میتال است، نخستین خرید نفت هند از گویان را انجام داد و شرکت پالایش و پتروشیمی مانگالور برای خرید یک محموله گرید نفتی توپی برزیل سفارش داده است.
بر اساس گزارش اویل پرایس، برآورد می‌شود واردات نفت هند از آمریکا در فوریه به میزان قابل توجهی رشد کرده است و همزمان این کشور خرید نفت عربستان سعودی را کاهش داده است به طوری که آمریکا از عربستان سعودی سبقت گرفته و دومین صادرکننده بزرگ نفت به هند شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment