امروز دوشنبه ، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
Monday 12th of April 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

توقف تولید پژو ۲۰۶ صندوقدار و تیپ ۵ در سال ۱۴۰۰

استفاده غیرحضوری از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو

برنامه افزایش تولید سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان تا ۲.۶ میلیون تن


محل تبلیغات شما

عبور تولید کنسانتره آهن شرکت‌های بزرگ از مرز ۴۶ میلیون تن

از ابتدای فروردین تا پایان بهمن ماه سالی که گذشت، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده سنگ‌آهن بالغ بر ۴۶ میلیون تن کنسانتره آهن تولید داشته‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸، شش درصد رشد یافته است. این در حالی است که طی مدت مذکور و مقایسه آن با مدت مشابه سال پیش از آن، تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی شرکت‌های بزرگ، ۵۲ درصد کاهش یافته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
زمان : ۱۵:۱۵:۳۷

 

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده این ماده معدنی طی ۱۱ ماهه سال گذشته (۱۳۹۹)، ۴۶ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۴۲ تن کنسانتره سنگ‌آهن تولید کرده‌اند. با توجه به اینکه در مجموع ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸، ۴۳ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۴۱۲ تن تولید صورت گرفته بود، میزان تولید حدودا شش درصد افزایش پیدا کرده است.
از این میزان تولید، به ترتیب شرکت‌های گل گهر ۱۵ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۸۵۶ تن، چادرملو ۱۰ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۶۴۱ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه پنج میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۸۱ تن، گهر زمین چهار میلیون و ۹۰ هزار و ۸۲۷ تن، سنگ آهن مرکزی سه میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۸۹ تن، توسعه فراگیر سناباد دو میلیون و ۳۰۳ هزار و ۷۴۴ تن، اپال پارسیان سنگان دو میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۶۹ تن، صبانور یک میلیون و ۳۴۴ هزار و ۴۳ تن، جلال آباد ۳۶۲ هزار و ۸۴۳ تن و صنایع معدنی فولاد سنگان ۲۱۴ هزار و ۶۴۹ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کرده‌اند.
کاهش ۷ درصدی ارسال کنسانتره توسط شرکت‌های بزرگ تولیدکننده
علیرغم افزایش تولید طی ۱۱ ماهه سالی که گذشت (۹۹)، این شرکت‌های بزرگ ۱۷ میلیون و ۲۶۵ هزار و ۹۶ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال  ۱۳۹۸ که ۱۸ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۸۷۳ تن بوده است، هفت درصد کاهش یافته است.
البته در یک ماهه بهمن ماه  ۱۳۹۹، میزان ارسال کنسانتره حدود یک میلیون و ۷۴۶ هزار و ۵۴۸ تن بوده است که نسبت به میزان ارسال در بهمن ماه سال ۱۳۹۸، (یک میلیون و ۷۲۰ هزار و ۵۳۸ تن)، بیانگر افزایش قریب به دو درصدی است.
همچنین شایان ذکر است که آمار نشان می‌دهد، میزان مجموع تولید کنسانتره سنگ آهن طی ۱۱ ماهه نسبت به آمار مجموع ۱۰ ماهه سال ۱۳۹۹، رشد خوبی داشته است. ضمن اینکه طبق آمار طی یک ماهه بهمن  ۱۳۹۹نسبت به بهمن  ۱۳۹۸، تولیدکنندگان بزرگ کنسانتره سنگ‌آهن، هفت درصد افزایش تولید را رقم زده‌اند. میزان تولیدکنسانتره آهن در بهمن ۱۳۹۹، چهار میلیون و ۵۳۵ هزار و ۴۶۲ تن بوده و این در حالی است که میزان تولید این ماده معدنی، در بهمن ماه سال ۱۳۹۸، چهار میلیون و ۲۲۷ هزار و ۲۶۳ تن بوده است.
کاهش ۵۲ درصدی سنگ آهن دانه‌بندی شده
همچنین بر اساس آمار، شرکت‌های بزرگ، طی ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۹، ۸۸۱ هزار و ۲۷۱ تن سنگ آهن دانه‌بندی تولید کرده‌اند که نسبت به رقم مدت مشابه سال  ۱۳۹۸ (یک میلیون و ۸۴۷ هزار و ۹۳ تن)، ۵۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment