امروز دوشنبه ، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
Monday 12th of April 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

توقف تولید پژو ۲۰۶ صندوقدار و تیپ ۵ در سال ۱۴۰۰

استفاده غیرحضوری از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو

برنامه افزایش تولید سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان تا ۲.۶ میلیون تن


محل تبلیغات شما

چشم‌انداز طولانی‌مدت طلا، سیر صعودی دارد

رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی در خصوص افزایش قیمت طلا در بلندمدت گفت: چشم‌انداز طولانی‌مدت در خصوص قیمت طلا، اصلا پایین نیست و چشم‌انداز میان‌مدت این است که طلا به نوسان‌های خود ادامه دهد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
زمان : ۱۴:۰۸:۵۵

 

شهرام مرصعی، در ارتباط با بررسی علل کاهش قیمت طلا در چند هفته اخیر و افزایش دوباره آن بیان‌کرد: در چند هفته اخیر، سیر نزولی  قیمت جهانی و قیمت داخلی طلا را شاهد بودیم که بخشی از دلایل افت قیمت جهانی طلا به تغییر نگرش و رفتار سیستم قدرت در امریکا باز می‌گردد . انتظار ثبات و تعادل در روابط امریکا با سایر کشورهای جهان باعث  نزول قیمت جهانی طلا شد که پیش از این به دلیل نابسامانی‌های رفتاری امریکا درحوزه بین الملل التهاباتی ایجاد شده‌بود و به نظر می‌رسد که قیمت‌ها تا اندازه‌ای واکنش‌های اصلاحی به خود بگیرند.
وی در خصوص افزایش قیمت طلا در بلندمدت گفت: چشم‌انداز طولانی‌مدت در خصوص قیمت طلا، اصلا پایین نیست و چشم‌انداز میان‌مدت این است که طلا به نوسان‌های خود ادامه دهد و پس از آن به دلیل وضعیت نابسامان اقتصاد جهانی و نبود تعادل و توازن در روابط سیاسی در سطح بین‌الملل قیمت طلا سیر صعودی به خود خواهدگرفت.
رئیس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی افزود: قیمت طلا در داخل کشور تابعی از قیمت جهانی طلاست و بخشی از تنزل قیمت طلا در کشور نیز به همین موضوع باز می‌گردد و بخشی از آن مربوط به تنزل قیمت دلار می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد که این وضعیت پایدار نخواهد بود.
مرصعی در ارتباط با احتمال کنترل قیمت‌ها درمناسبت‌های پیش‌رو تصریح‌کرد: با توجه به تعطیلات نوروز و انتخابات ریاست جمهوری که در پیش داریم ، دوراز انتظار نیست که قیمت‌ها باز هم سیر نزولی در پیش گیرند که بخشی از آن مربوط به تبلیغات و اعمال قدرت در اقتصاد می‌باشد و در کوتاه‌مدت، می‌تواند موفق عمل کرده و قیمت‌ها را ثابت نگه‌دارد و حتی با کاهش بیش‌تر قیمت طلا مواجه شویم اما پیش‌بینی می‌شود پس از انتخابات بار دیگر نوسانات به این حوزه بازگردد.
وی اضافه‌کرد: بسیاری از قیمت‌ها اعم از قیمت دلار درکشور بر اساس قوانین و معیارهای اقتصادی تعیین نمی‌شود و نوسانات بسیار وابسته به مسائل سیاسی است، به همین دلیل خبرهای مربوط به مسائل غیر اقتصادی، می‌تواند قیمت‌ها را تغییر دهد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment