امروز دوشنبه ، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
Monday 12th of April 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
افزایش قیمت برق برای مشترکان پرمصرف

توقف تولید پژو ۲۰۶ صندوقدار و تیپ ۵ در سال ۱۴۰۰

استفاده غیرحضوری از خدمات پس از فروش ایران‌خودرو

برنامه افزایش تولید سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگان تا ۲.۶ میلیون تن


محل تبلیغات شما

رشد تولید ۳.۷ درصدی با تولید بالغ بر ۸۱۷ هزار دستگاه خودرو

صورت‌های مالی اعلام شده توسط سه خودروساز بزرگ کشور (ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو) به سازمان بورس نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه، ۸۱۷ هزار و ۶۹ دستگاه خودرو تولید شده که نسبت به مجموع تولیدات این سه خوردوساز اصلی در مجموع ۱۱ ماهه سال گذشته، ۳.۷ درصد افزایش تولید دیده می‌شود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
زمان : ۰۰:۱۷:۵۵
 
بر این اساس سه خودروساز اصلی داخلی (ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو) طی ۱۱ ماهه امسال در مجموع ۸۱۷ هزار و ۶۹ دستگاه انواع محصولات سواری تولید کرده‌اند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۷۸۶ هزار و ۳۴۷ تولید شده بود، رشد بیش از سه درصدی (۳.۷ درصدی) را نشان می‌هد.
طبق آمار، ایران‌خودرو همچنان بیشترین میزان تولید را در میان خودروسازان بزرگ کشور به خود اختصاص داده و با تولید ۴۳۲ هزار و شش دستگاه خودرو از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه رشد ۱۷ درصدی تولید را نسبت به ۱۱ ماهه سال  ۱۳۹۸ رقم زده است. در مدت مشابه سال گذشته که ۳۵۴ هزار و ۹۸۲ دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید شده است.
در دیگر خوروساز اصلی کشور (سایپا) نیز همچنان کاهش تولید طی مدت مذکور سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۸ دیده می‌شود. بر اساس صورت‌های مالی ارائه شده به بورس، دومین خودروساز بزرگ کشور ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه محصول در مجموع ۱۱ ماه امسال تولید کرده که ۱۵ درصد افت تولید را نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی نشان می‌دهد.
از فروردین تا پایان بهمن ماه سال گذشته، در مجموع سهم تولید گروه خودروسازی سایپا ۳۳۵ هزار و سه دستگاه بوده است.
در گروه خودروسازی پارس‌خودرو نیز تیراژ تولید خودروهای سواری طی ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، روند نزولی ۲.۶ درصدی داشته است. پارس‌خودرو به عنوان سومین خودروساز بزرگ کشور از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه، ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه محصول سواری تولید کرده که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال گذشته، ۲۵۱۹ دستگاه از تولید خود کاسته است (طی ۱۱ ماهه سال گذشته ۹۶ هزار و ۳۶۲ دستگاه خودرو در گروه خودروسازی پارس‌خودرو تولید شده بود).
آمار تولید به تفیکیک نوع خودرو
ایران‌خودرو: طبق آمار اعلامی، از تولید ۴۳۲ هزار و شش دستگاه خودرو تولید شده توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو تا پایان بهمن‌ماه، ۳۱۲ هزار و ۵۶۳ دستگاه در گروه پژو، ۴۸ هزار و ۹۴۷ دستگاه در گروه سمند، ۱۱ هزار و ۶۶۴ دستگاه رانا، ۵۰ هزار و ۹۴۳ دستگاه دنا و دستگاه در گروه وانت و سایر محصولات در ایران‌خودرو تولید شد.
این خودروساز بزرگ کشور در محصولات مونتاژی نیز موفق به تولید ۹۴ دستگاه دانگ‌فنگ، ۳۲۱۹ دستگاه هایما و ۱۸۱ دستگاه پژو ۲۰۰۸ طی ۱۱ ماهه امسال شده است.
براساس اعلام ایران‌خودرو، تارا به عنوان محصول جدید ایران‌خودرو به تعداد ۸۴ دستگاه تولید شده است.
سایپا: از مجموع تولیدات ۱۱ ماهه خودروسازان، ۲۹۱ هزار و ۲۲۰ دستگاه خودرو شامل ۵۰ هزار و ۴۱۳ دستگاه خودرو در خانواده پراید، ۲۱۴ هزار و ۱۲۸ دستگاه در خانواده تیبا، ۱۰ دستگاه سراتو، ۱۲۴ دستگاه آریو، ۲۱۲ دستگاه چانگان و ۲۵ هزار و ۴۶۲ دستگاه وانت پراید (سایپا ۱۵۱)، سهم تولید گروه خودروسازی سایپا بوده است.
همچنین ۸۰۵ دستگاه شاهین به عنوان محصول جدید در دومین خودروساز بزرگ کشور، به تولید رسیده است.
پارس‌خودرو: طبق آمار، از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه مجموع تولیدات پارس‌خودرو به ۹۳ هزار و ۸۴۳ دستگاه رسیده که ۲۹۶۳ دستگاه خودرو آن متعلق به گروه رنو و ۳۷۴۰  دستگاه آن در گروه برلیانس بوده است.
همچنین ر مدت مذکور سال جاری، ۲۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه در خانواده X۱۰۰ (پراید)، ۸۱۸۰ دستگاه کوییک معمولی، ۴۸ هزار و ۲۳ دستگاه در گروه Q۲۰۰ و ۶۸۷۴ دستگاه در گروه S۲۰۰ (ساینا) در پارس‌خودرو تولید شده است.
خودروسازان بزرگ در بهمن ماه امسال چگونه عمل کرده‌اند؟
از آمار تولیدات امسال خودرو در گروه صنعتی ایران‌خودرو، ۴۳ هزار و ۹۱۲ دستگاه مختص تولید در بهمن‌ماه این شرکت است که نسبت به ۴۵ هزار و ۱۴۵ دستگاه تولید شده در بهمن ماه  ۱۳۹۸، افت ۲.۸ درصدی رخ داده است.  
۲۹ هزار و ۴۵۲ دستگاه از خودروهای تولیدی گروه سایپا در سال جاری متعلق به تولید این خوردوساز در بهمن‌ ماه است. نسبت به ۲۹ هزار و ۱۸۸ دستگاه تولید شده در بهمن ماه سال گذشته، سایپا ۲۶۴ دستگاه بیشتر تولید کرده و رشد ۰.۸ درصدی را تجربه کرده است.
در نهایت نیز ۱۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه از خودروهای تولیدی گروه پارس خودرو در مجموع ۱۱ ماهه امسال، مربوط به تولیدات بهمن‌ ماه این شرکت است که نسبت به ۱۱ هزار و ۷۵۱ تولید شده در بهمن ماه سال گذشته، ۸.۳ درصد افزایش تولید ایجاد شده است.
 
 
.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment