امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
Saturday 6th of March 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند

پیش بینی افت قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در سال جاری میلادی

عرضه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال آینده

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد


محل تبلیغات شما

پیش‌بینی تداوم رشد قیمت آلومینیوم تا محدوده ۲۲۰۰ دلار

عضو هیات مدیره و دبیر سندیکای آلومینیوم گفت: مصرف آلومینیوم افزایش یافته و رکود بازار‌های جهانی کمرنگ‌تر شده و قیمت جهانی آلومینیوم احتمالا تا حدود ۲۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۵ اسفند ۱۳۹۹
زمان : ۱۹:۵۰:۳۵
منبع : بورس نیوز

 

قیمت آلومینیوم در بازارهای جهانی سیر صعودی دارد و روز گذشته هر تن آلومینیوم در بورس فلزات لندن با رشد ۱۸.۵ دلاری به حدود ۲۱۵۳ دلار رسیده است.
آریا صادق نیت عضو هیات مدیره و دبیر سندیکای آلومینیوم ایران، در خصوص پیش بینی روند قیمت جهانی آلومینیم در ماه‌های آینده بیان کرد: یکی از دلایل افزایش قیمت کامودیتی‌ها، کاهش تنش‌های تجاری چین و آمریکا بعد از روی کار آمدن بایدن بوده که باعث شده چین بعنوان بزرگترین تولیدکننده و بزرگترین مصرف کننده کامودیتی‌ها، روند بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد. از این رو، مصرف افزایش یافته و رکود بازارهای جهانی کمرنگ تر شده و قیمت جهانی آلومینیم احتمالا تا حدود ۲۲۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.
وی افزود: سودآوری شرکت‌های این صنعت در داخل کشور علاوه بر آنکه به قیمت‌های جهانی وابستگی دارد، تحت تاثیر نرخ ارز نیز هست. هنوز مشخص نیست سیاست‌های داخلی در مورد بازار ارز چه خواهد بود و شاید کاهش احتمالی نرخ ارز، اثر مثبت افزایش قیمت‌های جهانی را خنثی کند. ولی با فرض دلار ۲۰ الی ۲۲ هزار تومانی، به نظر می رسد قیمت آلومینیوم در داخل کشور تغییر چندانی نخواهد داشت و شرکت‌های مادر از جمله ایرالکو و المهدی و... کماکان سودآوری خواهند داشت و حداقل سودهای امسال را تکرار خواهند کرد. مزیت این شرکت‌ها استفاده از انرژی و نیروی کار ارزان قیمت است که این مزیت سال آینده هم برقرار خواهد بود. البته باید به بهای تمام شده تولید و نرخ آلومینا بعنوان مواد اولیه این صنعت هم توجه داشت.
این کارشناس صنعت آلومینیوم ضمن تاکید بر اینکه رفع تحریم‌ها می‌تواند فرصتی پیش روی این صنعت باشد، گفت: در حال حاضر، قیمت آلومینیوم در بازارهای داخلی بالاتر از قیمت‌های صادراتی است و اگر قیمت‌ها اصلاح شود، صادرات محصولات آلومینیومی در رونق این صنعت اثرگذار خواهد بود. رفع تحریم‌ها، هزینه‌های انتقال پول و واسطه‌های اجباری برای دور زدن تحریم‌ها را کاهش خواهد داد و ضمنا تامین مواد اولیه هم تسهیل خواهد شد. به سبب تحریم‌ها، فعلا صادرات محصولات آلومینیومی دشوار است و اگر این مشکل برطرف شود، سهم دلالان و واسطه‌ها به سود شرکت‌ها اضافه خواهد شد. همچنین امکان گشایش LC و حضور در مناقصه‌ها برای شرکت‌های ایرانی فراهم خواهد شد. در این صورت، چشم انداز این صنعت روشن خواهد بود.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment