امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
Saturday 6th of March 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند

پیش بینی افت قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در سال جاری میلادی

عرضه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال آینده

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد


محل تبلیغات شما

افتتاح تأسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد در سال ۱۴۰۰

مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب از افتتاح تاسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد در سال ۱۴۰۰ خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۴ اسفند ۱۳۹۹
زمان : ۱۳:۵۷:۴۳

 

علی عبداله‌‌‌نژاد در جریان بازدید و ارزیابی پیشرفت تاسیسات بندری کارخانه آلومینیوم لامرد، افزود: ترمینال و تاسیسات ذخیره‌سازی مواد اولیه صادراتی مجتمع صنایع آلومینوم جنوب در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان درحال اجراست که در حال حاضر تاسیسات بندری این شرکت شامل سیلوها و ترمینال حدود  ۸۵ درصد پیشرفت دارد.
مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب افزود: سیلوی ذخیره‌سازی آلومینا، سیلوی ذخیره‌سازی قیر و ذخیره‌سازی کک نفتی کلسینه (CPC) از محل اعتبارات شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در بندر پارسیان احداث شد که با افتتاح ترمینال اختصاصی این شرکت در بندر پارسیان نیز روند حمل و نقل مواد اولیه برای کارخانه آلومینیوم لامرد و ذخیره در سیلوها تسهیل می‌شود.
وی اظهار کرد: با تلاش متخصصان شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در سال ۱۴۰۰ شاهد بهره‌برداری از ترمینال اختصاصی شرکت و تاسیسات ذخیره‌سازی مواد اولیه در بندر پارسیان خواهیم بود.
بندر پارسیان به عنوان دروازه اصلی واردات مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی مناطق ویژه اقتصادی پارسیان و لامرد نقش ایفا می‌کند و نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری در ایران محسوب می‌شود که نیازهای تخلیه و بارگیری چهار صنعت عمده انرژی‌ بر شامل پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم و سیمان واقع در پارسیان و لامرد را پاسخگوست.
ظرفیت نهایی بندر پارسیان حدود ۴۰ میلیون تن کالا در سال است و مشتمل بر ۱۹ پست اسکله برای کالاهای عمومی، فله خشک، فله مایع و کانتینری است که اسکله شماره ۵ آن در اواخر بهمن امسال با دستور حسن روحانی رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.
اسکله شماره ۵ بندر پارسیان که تامین مواد اولیه کارخانه آلومینیوم لامرد از این اسکله انجام می‌شود نیز توان پهلوگیری کشتی‌های با ظرفیت ۷۰ هزار  تن و حمل آلومینای فله، کک نفتی و قیر با ظرفیت تخلیه ۱۰۰۰ تن بر ساعت دارد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment