امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
Saturday 6th of March 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند

پیش بینی افت قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در سال جاری میلادی

عرضه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال آینده

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد


محل تبلیغات شما

قیمت در بازار مسکن فریز شد

روند ریزشی قیمت مسکن در شهر تهران پس از ۲.۵ ماه که حدود ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده بود از ابتدای بهمن ماه متوقف شده و در عین حال تمایل برای فروش نیز ۹ درصد کاهش یافته است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
زمان : ۱۵:۲۸:۰۷

 

بازار مسکن پایتخت پس از ۲.۵ ماه ریزش نرخ‌ها به مقاومت قیمتی رسیده است. پس از آنکه در دی ماه نرخ‌های قطعی معاملات ۱.۸ درصد افزایش پیدا کرد، قیمت‌های پیشنهادی نیز که از نیمه آبان تا اواخر دی ماه حدود ۱۳ درصد کاهش یافته بود به ثبات رسیده است.
اطلاعات به دست آمده از سامانه املاک کیلید نشان می‌دهد در دو هفته ابتدای بهمن ماه ۱۳۹۹ نسبت به دو هفته قبل از آن قیمتهای پیشنهادی مسکن از سوی مالکان ۰.۳ (سه دهم) درصد افزایش یافته است. این رشد ناچیز در حد صفر که از نرخهای عرضه شده در آگهی‌ها استخراج شده به مفهوم رسیدن بازار به سطح مقاومتی است که می‌تواند از افزایش اندک خرید و فروش‌های شب عید و توقف روند کاهشی نرخ ارز نشأت گرفته باشد. قیمت آگهی‌ها نسبت به زمان مشابه سال گذشته نیز ۱۲۹ درصد بالا رفته؛ هرچند نرخ‌های قطعی در دی ماه بر اساس آمار بانک مرکزی از افزایش ۹۸ درصدی حکایت دارد.
بررسی درصد تغییرات قیمت متر مربع آگهی‌ها در دو هفته ابتدای بهمن ماه در مقایسه با دو هفته آخر دی ماه نشان می‌دهد که قیمت‌های پیشنهادی در پنج منطقه شامل مناطق ۶، ۸، ۱۳، ۱۴ و ۲۱ بین ۲ تا ۱۰ درصد کاهش، در ۹ منطقه شامل مناطق ۲، ۳، ۴، ۷، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۲۲ بین ۱ تا ۱۱ درصد افزایش و در دو منطقه ۱ و ۵ ثبات داشته است. مناطق ۱۵ تا ۲۰ نیز به دلیل پایین بودن تعداد آگهی‌ها در این گزارش لحاظ نشده است.
بیشترین افت قیمت در بین مناطق مذکور طی دو هفته ابتدای بهمن ماه نسبت به دو هفته آخر دی ماه در منطقه ۱۴ به میزان ۱۰ درصد رخ داده و تعداد آگهی‌ها ۴ درصد افزایش یافت. قیمت‌ها در منطقه ۲۱ نیز ۹ درصد افت کرد و تعداد آگهی ها ۸ درصد بالا رفت. در منطقه یک نرخ رشد قیمت آگهی‌ها صفر بود در عین حال تعداد آگهی‌ها نسبت به دو هفته پایانی دی ماه ۱۱ درصد کاهش یافت. در منطقه پنج که همواره رتبه یکم از نظر تعداد معاملات را دارد قیمت‌های پیشنهادی با ثبات همراه بوده و تعداد آگهی‌ها کاهش ۷ درصدی نشان می‌دهد. در منطقه شش قیمت‌ها ۵ درصد پایین آمده و تعداد آگهی‌ها ۲۲ درصد رشد یافته است. در منطقه ۴ نیز به عنوان دومین منطقه پرمعامله شهر تهران قیمت‌های پیشنهادی ۲ درصد افزایش و تعداد آگهی‌های ثبت شده در سامانه مذکور ۷ درصد افزایش یافته است.
در منطقه ۱۱ با افزایش ۱۱ درصدی قیمت‌های پیشنهادی و کاهش ۶۰ درصدی تعداد آگهی‌ها مواجه بودیم. در منطقه ۲۲ قیمت‌ها ۴ درصد و آگهی‌ها ۱۲ درصد رشد یافت. منطقه ۱۳ نیز با کاهش ۷ درصدی قیمت مسکن و افت ۱۹ درصدی تعداد آگهی‌ها در دو هفته ابتدای بهمن ماه نسبت به دو هفته انتهایی دی ماه مواجه بوده است.
ثبات قیمت در آگهی‌های مسکن در شرایطی رخ داد که از نیمه آبان ماه و بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و کاهش قیمت ارز نرخ‌های پیشنهادی در سامانه مذکور ۲.۲ درصد کاهش پیدا کرد. در ادامه نیز دو افت ۵.۵ و ۵ درصدی قیمت‌ها در این سایت اتفاق افتاد تا اینکه در نیمه بهمن ماه به ثبات رسید.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment