امروز چهارشنبه ، ۲۶ مرداد ۱۴۰۱
Wednesday 17th of August 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزش‌گذاری سهام ایران خودرو و سایپا انجام شد

افزایش صادرات نفت ایران به ونزوئلا

سقوط جهانی دلار ادامه دارد

سرانه مصرف قارچ در کشور نصف اروپاست


محل تبلیغات شما

چین به دنبال ارتقای جایگاه یوان

بانک مرکزی چین و سوییفت توافق نامه ای را برای افزایش همکاری ها امضا کردند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
زمان : ۱۹:۵۹:۴۱

 

به نقل از راشاتودی، سوییفت و بانک مرکزی چین موافقت نامه ای را به امضا رساندند که در آن قرار است دو طرف با یکدیگر در راستای افزایش استفاده از سطح یوان در جهان همکاری کرده و زمینه را برای ورود یوان دیجیتال به نظام مالی مهیا کنند. طبق اعلام مرکز ملی اطلاع رسانی نهادهای مالی چین، شرکت فاینانس گیت وی اینفورمیشن سرویس با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد یورو قرار است برای تحقق این هدف فعالیت کند. این شرکت حدود دو هفته پیش در پکن به ثبت رسمی رسیده است.
برخلاف بسیاری از شرکت های مشترک که در آن طرف چینی سهامدار اصلی است، در این شرکت سوییفت ۵۵ درصد سهام را در اختیار خواهد داشت و بانک مرکزی چین نیز از طریق یکی از شرکت‌های زیرمجموعه خود مالکیت ۳۴ درصد این سهام را بر عهده خواهد گرفت. سوییفت در بیانیه ای با تایید این شراکت اعلام کرده است: همکاری با چین در زمینه نقل و انتقالات مالی وارد سی امین سال خود شده و سوییفت با طرف چینی برای انجام اصلاحات مالی لازم و قانون گذاری برای رسیدن به یک سطح مطلوب از هماهنگی همکاری خواهد کرد. به گفته سوییفت، این همکاری باعث خواهد شد تا کیفیت خدمت رسانی به مشتریان چینی و کارایی نظام مالی این کشور بهبود پیدا کند.
چین به مانند بسیاری از کشورهای مخالف با آمریکا نگران است تحریم های آمریکا منجر به قطع دسترسی این کشور به سوییفت شود و به همین دلیل مقامات پکن به دنبال ایجاد یک سیستم جدید موازی با سوییفت هستند تا از آسیب دیدن مبادلات در صورت تحریم‌های احتمالی پیشگیری کنند. مقامات چینی همچنین اعلام کرده اند به دنبال تقویت جایگاه یوان در مبادلات جهانی هستند. کاهش وابستگی به دلار یکی دیگر از اهداف اصلی چینی‌ها در شراکت جدید با سوییفت ارزیابی می‌شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment