امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
Saturday 6th of March 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند

پیش بینی افت قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در سال جاری میلادی

عرضه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال آینده

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد


محل تبلیغات شما

پیش بینی بورس در سال ۱۴۰۰

بازار سهام در سال ۱۴۰۰ ممکن است چه وضعیتی داشته باشد؟ به گفته یک کارشناس بازار سرمایه، دورنمای بورس در سال ۱۴۰۰ مثبت است، به شرطی که رفتارهای عقلایی در بازار وجود داشته باشد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۲ دی ۱۳۹۹
زمان : ۱۳:۰۴:۳۴
 
بازار سهام در سال ۱۴۰۰ ممکن است چه وضعیتی داشته باشد؟ به گفته یک کارشناس بازار سرمایه، دورنمای بورس در سال ۱۴۰۰ مثبت است، به شرطی که رفتارهای عقلایی در بازار وجود داشته باشد.
محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه، در خصوص پیش‌بینی بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ گفت: یکی از عوامل مهم برای رشد بازار سرمایه، برداشتن تحریم‌ها است. ثابت ماندن نرخ دلار در بازار ارز نیز علتی است که به بهبود رشد این بازار کمک خواهد کرد.اگر نرخ دلار بین ۲۵ هزار تا ۳۰ هزار تومان ثابت بماند سودآوری در بازار سرمایه تضمین می‌شود.
این کارشناس بازار سهام در ادامه گفت: اگر به دلایل مختلف، تحریم‌ها برداشته نشود، به علت تورم در اقتصاد، شاخص بورس روندی صعودی پیدا خواهد کرد.
خبری‌زاد گفت: روند تورم با وضعیت بازار سرمایه هم راستا است و احتمال دارد این مساله باعث رشد شارپی در شاخص بازار سرمایه سال ۹۹ خواهد شد.
او در رابطه با سیاست‌های احتمالی دولت بعدی درباره بورس عنوان کرد: سیاست‌هایی مانند تامین کسری بودجه از بازار سرمایه، افزایش نرخ نهاده‌های انرژی، افزایش عوارض گمرکی و… بازار سرمایه را به خطر می‌اندازد.
خبری‌زاد در خصوص مواردی که بازار سرمایه را تهدید می‌کند ادامه داد: افزایش نرخ سود بانکی مهم‌ترین عاملی است که بازار سرمایه را تهدید می‌کند. اما در مجموع دورنمای بورس در سال ۱۴۰۰ با پیش‌بینی مثبت روبرو است. به شرطی که رفتارهای عقلایی در بازار باشد.
او وضعیت شاخص بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰ را مانند سال ۹۹ نمی‌داند و معتقد است شاخص بازار سهام در سال بعد مثل سال ۹۹ بازدهی بیش از ۱۰۰ درصدی نخواهد داشت.
وی در ادامه بیان کرد: اگر بخواهیم شاخص بازار سرمایه را در اواخر سال ۱۴۰۰، با رشدی مثبت در نظر بگیریم، به شاخصی برابر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار واحد خواهیم رسید.
خبری‌زاد تصریح کرد: قطعی بودن رشد بازار سرمایه در سال ۱۴۰۰، منوط بر تعیین تکلیف تحریم‌ها، مساله انتخابات، نرخ دلار، تورم، گشایش اقتصادی، مذاکرات، قیمت‌گذاری‌های دستوری و… است.
او در پایان بیان کرد: وضعیت هر کدام از این مسائل ذکر شده، می‌تواند تکلیف بازار سرمایه را در سال ۱۴۰۰ مشخص کند.
 
 
.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment