امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
Saturday 6th of March 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
تولیدکنندگان کفش زمین گیر شدند

پیش بینی افت قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در سال جاری میلادی

عرضه ۱۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بورس انرژی در سال آینده

اجاره خانه در تهران ۳۰ درصد رشد کرد


محل تبلیغات شما

بازارخودروهای داخلی رقابتی نیست

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه در شورای رقابت بر سر رقابتی بودن بازار خودروها موافقت نشد، در مورد نحوه قیمت گذاری محصولات جدید سایپا گفت: همه خودروهای جدید این خودروساز با فرمول قبلی شورای رقابت قیمت گذاری می‌شوند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۴ دی ۱۳۹۹
زمان : ۱۲:۵۷:۰۸

 

رضا شیوا در واکنش به انتقادات مسئولان سازمان بازرسی کل کشور نسبت به دستورالعمل جدید قیمت گذاری خودرو، با بیان اینکه شورای رقابت از خودروسازان دفاع نمی‌کند، گفت: افرادی که به فرمول شورا ایراد می‌گیرند، آن را نفهیمده‌اند. فرمول ما ضریبی دارد که بحث تولید را در بر می‌گیرد.
وی ادامه داد: طبق دستورالعمل‌شورای رقابت،  قیمت خودروها باید هر سه ماه یکبار براساس تورم بخشی بانک مرکزی افزایش یابد اما دیدیم که تولیدکننده علاقه‌ای به تولید بیشتر ندارد، در نتیجه تنها راه چاره برای رفع انحصار و رانت، افزایش تولید و ترغیب خودروسازان به این کار با فرمول جدید بود.
رئیس شورای رقابت گفت: سه ماه پیش براساس تورم بخشی صنعت خودرو مجوز افزایش قیمت ۲۵درصدی را برای خودروسازان صادر کردیم، چرا آن زمان به این مصوبه ایراد نگرفتند اما حالا به فرمول جدید ما ایراد می‌گیرند؟ با این فرمول حداقل تولید افزایش می‌یابد.
شیوا ادامه داد: منظور ما از افزایش تولید در فرمول جدید، تولیدی است که به عرضه ختم شود در عین حال، همه خودروهای جدید سایپا نیز از فرمول قدیمی شورای رقابت تبعیت می‌کنند.
وی در مورد شائبه حضور شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودروهایی که از نظر این شورا دارای بازار رقابتی هستند نیز گفت: اگر بازار خودرویی، رقابتی باشد ما از قیمت گذاری آن خودرو خارج می‌شویم. در شورای رقابت بر سر رقابتی بودن خودروها موافقت نشد، اگر این اتفاق می‌افتاد از قیمت‌‌گذاری کنار می‌رفتیم.
رئیس شورای رقابت با بیان اینکه وزیر صنعت بارها اعلام کرده که در راه افزایش تولید خودرو تلاش می‌کنیم، ادامه داد: اگر خودروسازان افزایش تولید نداشته باشند هیچ افزایش قیمتی مشمول تولیداتشان نخواهد شد.
شیوا با بیان اینکه در جلسات شورای رقابت نماینده سازمان بازرسی نیز حضور داشته است، گفت: نماینده وزیر صنعت نیز در این جلسات خود را به عنوان نماینده تام‌الاختیار معرفی کرده و اظهار داشت که با خودروسازان صحبت شده و قرار است افزایش ۵۰ درصدی خودرو را داشته باشند. وقتی ما مطمئن شدیم که آقایان پشت جریان افزایش خودرو هستند، فرمول جدید را مصوب کردیم و الا با دستورالعمل قبلی ادامه می‌دادیم.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment