امروز شنبه ، ۲۷ دی ۱۳۹۹
Saturday 16th of January 2021
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
پیش بینی بورس در سال ۱۴۰۰

راه اندازی قرارداد اختیار معامله سکه طلا با سررسید اردیبهشت ۱۴۰۰

تقاضای سوخت در هند برای اولین بار در ۲ دهه اخیر کاهش یافت

قیمت نفت خام افت کرد


محل تبلیغات شما

سرمایه‌گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری امارات برای افزایش تولید نفت تا ۵ سال آینده

ابوظبی با وجود محدودیت تولید اوپک، ۴۴۸ میلیارد درهم (۱۲۲ میلیارد دلار) در بخش نفت و گاز طبیعی طی ۵ سال آینده هزینه می‌کند تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۳ آذر ۱۳۹۹
زمان : ۱۰:۰۱:۲۴


به نقل از بلومبرگ، ابوظبی با وجود محدودیت تولید اوپک، ۴۴۸ میلیارد درهم (۱۲۲ میلیارد دلار) در بخش نفت و گاز طبیعی طی ۵ سال آینده هزینه می‌کند تا ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.
جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید
شورای عالی نفت امارات، بزرگترین نهاد این کشور در سیاست انرژی، بودجه لازم برای شرکت نفت ملی ابوظبی را تصویب کرده است. طرح سرمایه‌گذاری تصویب شده شامل رشد و توسعه تمام بخش‌ها از جمله تولید، پالایش و تجارت می‌شود.
ابوظبی که بیشترین منابع نفت خام امارات را در اختیار دارد، ۲ میلیارد بشکه ذخایر نفتی در میادین متعارف خود کشف کرده‌است. به این ترتیب، کل ذخایر نفتی این کشور به ۱۰۷ میلیارد بشکه می‌رسد. این امارت نشین همچنین ۲۲ میلیارد بشکه نفت غیر متعارف اکتشاف کرده که استخراج آن سخت‌تر است.
بزرگترین تولید کننده نفت امارات قصد دارد از هر بشکه نفت تولید شده، پالایش شده و فروخته شده حداکثر ارزش ممکن را بدست آورد.
این شرکت دولتی قصد دارد ظرفیت تولید روزانه خود را تا ۲۰۳۰ به ۵ میلیون بشکه برساند. این شرکت در حال حاضر ۴ میلیون بشکه تولید دارد. اوپک تولید نفت امارات را تا پایان سال جاری میلادی تا ۲.۶ میلیون بشکه در روز محدود کرده است. این محدودیت بخشی از قرارداد اوپک پلاس جهت تقویت قیمت نفت طی همه‌گیری ویروس کرونا است.
مقامات ابوظبی، پایتخت امارات، هفته گذشته اعلام کردند این احتمال وجود دارد که امارات اوپک را ترک کند. این اقدام بازارهای نفت را بی‌ثبات خواهد کرد. سهیل المزروعی، وزیر نفت امارات گفت این کشور همواره به قرارداد کاهش تولید پایبند بوده ولی هیچ اشاره‌ای به آینده امارات در اوپک نکرد.
شورای عالی نفت امارات بودجه ادنوک طی ۵ سال آینده را افزایش داده است. ادنوک در ۲۰۱۸ اعلام کرده بود این شورا ۴۸۶ میلیارد درهم برای سرمایه‌گذاری طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ در نظر گرفته است.
اوپک و متحدانش از جمله روسیه قرار است طی اجلاس هفته آینده در مورد افزایش تولید یا تمدید کاهش تولید تا ماه مه تصمیم‌گیری کنند. با ادامه کاهش تقاضا به خاطر اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا، احتمال به تعویق افتادن افزایش تولید وجود دارد.
 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment