امروز جمعه ، ۷ آذر ۱۳۹۹
Friday 27th of November 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود

تکلیف بازار نفت ایران چه خواهد شد؟

حمایت اتاق ایران از شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد

سرمایه‌گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری امارات برای افزایش تولید نفت تا ۵ سال آینده


محل تبلیغات شما

نقش ایران در بازار نفت چقدر خواهد شد؟

کارشناس ارشد حوزه انرژی در خصوص نقش ایران در بازار نفت در آینده گفت: اگر بایدن دولت آمریکا را به دست آورد ممکن است شاهد تغییرات در بازار نفت باشیم. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
پنجشنبه ، ۲۹ آبان ۱۳۹۹
زمان : ۱۴:۱۰:۰۸

 

محمد خطیبی، با اشاره به شرایط ایران در بازار نفت در پی تغییر و تحولات اخیر در کشور آمریکا، گفت: باید دید که دولت جدید چه سیاست‌هایی را پیش می‌گیرد آنطور که بایدن در کمپین انتخاباتی خود اعلام کرده قرار نیست که تمام تحریم‌های ایران لغو شود و آنطور که تاکنون گفته شده تحریم‌های ترامپ ادامه خواهد داشت.
به گفته این کارشناس ارشد حوزه انرژی اما اگر مذاکراتی انجام و موفقیت آمیز باشد، امتیازاتی به ایران داده خواهد شد لذا باید منتظر بود چراکه خروجی این مذاکرات تاثیرگذار خواهد بود و به نظر نمی‌رسد که بدون مذاکره و توافق، امتیازاتی به ایران داده شود.
وی با اشاره به تاثیر خبر کشف ویروس کرونا بر بازار نفت، اظهار کرد: تا کنون خبر قطعی از واکسن کرونا منتشر نشده و باتوجه به اینکه بعید به نظر می‌رسد که تا آخر سال این واکسن وارد بازار شود این مساله چندان تاثیری در بازار نفت نخواهد گذاشت.
این کارشناس ارشد حوزه انرژی با بیان اینکه هنوز شواهدی دال بر اینکه واکسن کرونا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته باشد وجود ندارد، تصریح کرد: این در شرایطی است که این ویروس در فصل سرما به شدت گسترش یافته و خیلی از کشورها به دنبال اعمال مجدد قرنطینه و تعطیلی شهرها هستند.
خطیبی با تاکید بر اینکه به سمت کاهش تقاضا در بازار نفت در حرکت هستیم اظهار کرد: اگر واکسن کرونا موجب شود که تقاضا افزایش یابد وضعیت بازار نفت بهبود خواهد یافت ولی اکنون شاهد کاهش رفت و آمدها و فعالیت‌های اقتصادی هستیم که این به معنای کاهش تقاضای بازار نفت است.
وی با بیان اینکه شرایط فعلی نمی‌تواند تاثیر چندانی در تصمیمات اوپک پلاس داشته باشد، تصریح کرد: نمی‌توان در کوتاه مدت منتظر تاثیرات واکسن کرونا بود البته تاثیرات هیجانی را میتوان انتظار داشت اما بازگشت به شرایط سابق کمی زمان بر خواهد بود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment