امروز جمعه ، ۷ آذر ۱۳۹۹
Friday 27th of November 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود

تکلیف بازار نفت ایران چه خواهد شد؟

حمایت اتاق ایران از شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد

سرمایه‌گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری امارات برای افزایش تولید نفت تا ۵ سال آینده


محل تبلیغات شما

تب انتخابات بازار طلا را فراگرفت

تحلیلگران بازار بین المللی می‌گویند بازار طلا در آستانه پررویدادترین هفته سال، نفس خود را در سینه حبس کرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۱ آبان ۱۳۹۹
زمان : ۱۴:۵۳:۴۷

 

در نخستین هفته نوامبر، علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برگزار می شود و آمار مهمی شامل اشتغال ماهانه اکتبر آمریکا منتشر خواهد شد. طلا آخرین هفته اکتبر را با نوسان شدید قیمت سپری کرد و این ماه را در پایین مرز ۱۹۰۰ دلار به پایان برد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آتی نیویورک در ۱۸۷۹ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته بیش از ۱.۵ درصد کاهش نشان داد که سومین کاهش هفتگی متوالی بود و همچنین ۰.۸ درصد کاهش ماهانه در اکتبر به ثبت رساند.
به گفته تحلیلگران، فضای طلا شاهد حجم بسیار اندک معاملات است و حرکت قیمت بر اساس معاملات الگوریتمی است و سرمایه گذاران در انتظار کنار رفتن ابهامات، در حاشیه بازار قرار گرفته‌اند.
با توجه به ابهامات فراوانی که وجود دارد، تحلیلگران فروش طلا در آستانه انتخابات را توصیه نمی کنند و در واقع اکثر آنها می گویند منتظر رویدادهای پس از انتخابات و عوامل کلان بلندمدت باشید که از قیمت طلا حمایت می کنند.
به گفته پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز، هر کدام از دو نامزد انتخابات آمریکا که پیروز شود، تاثیر مثبتی بر طلا خواهد داشت اما مهمترین ریسک، نتایج نامعلوم یا اعتراض به نتیجه انتخابات خواهد بود. بازارها پیام‌های متضاد درباره امکان پیروزی بایدن در برابر ترامپ دریافت کرده اند. در معاملات روز دوشنبه و سه شنبه نوسان غالب خواهد بود اما روزهای معامله واقعی، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه خواهند بود.
هر کسی در این انتخابات برنده شود، بسته محرک مالی بزرگی در برابر بازار قرار داده می شود که برای فلزات بسیار مثبت خواهد بود.
هاگ در ادامه خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع نامعلوم این است که آیا نتیجه انتخابات فورا مشخص خواهد شد. اگر برنده واضحی وجود داشته باشد، سهام و فلزات در سه شنبه شب صعود خواهند کرد. اگر به نتیجه انتخابات اعتراض شود یا برنده واضحی وجود نداشته باشد یا اعلام نتایج چند روز به تاخیر بیافتد، در این صورت بازار سهام تحت فشار قرار خواهد گرفت و همه متقاضی نقدینگی خواهند شد و این موضوع برای فلزات می تواند منفی باشد.
سطح کلیدی مهم برای طلا در هفته جاری
به گفته تحلیلگران، حمایت کوتاه مدت اونس طلا در حدود ۱۸۵۰ دلار و مقاومت آن در حدود ۱۹۲۰ تا ۱۹۲۵ دلار قرار دارد.
به گفته هاگ، اگر طلا بتواند قیمت ۱۹۲۵ دلار را بشکند، می تواند تا سطح ۱۹۷۰ دلار پیشروی کند. همچنین احتمال صعود طلا تا مرز ۲۰۰۰ دلار در هفته جاری وجود دارد.
درس بازار از انتخابات گذشته
بازارها تمایل دارند انتخابات را مهمتر از آنچه که هست در نظر بگیرند. انتخابات سال ۲۰۱۶ که طی آن دونالد ترامپ پیروز شد، مثال فوق العاده ای است. بازارها در آن زمان نوسانات زیادی را تحمل کردند اما سرانجام این روند معکوس شد.
در نهایت آنچه برای بازار طلا اهمیت دارد، بازده واقعی اوراق قرضه دولتی است که امسال طلا کاملا تحت تاثیر آن قرار داشته است یعنی حرکت قیمت طلا به شدت به اقتصاد آمریکا و بانک مرکزی این کشور بستگی دارد.
پرسش واقعی برای طلا این است که برای بازده واقعی چه اتفاقی خواهد افتاد؟ موسسه کپیتال اکونومیکس انتظار دارد که با کاهش بازده واقعی، قیمت اونس طلا تا پایان سال به ۲۰۰۰ دلار صعود کند که بیش از ۱۰۰ دلار بالاتر از قیمت فعلی این فلز ارزشمند است.
نشست بانک مرکزی و آمار اشتغال
بازارها علاوه بر انتخابات در روز سه شنبه، منتظر آمارهای اقتصادی و تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در روز پنج شنبه هستند. تحلیلگران انتظار دارند که بانک مرکزی آمریکا همچنان بر نیاز برای اقدامات محرک مالی تاکید کند.
بر اساس گزارش کیتکونیوز، همچنین روز جمعه آمار اشتغال آمریکا در اکتبر منتشر می شود. تحلیلگران برآورد کرده اند که اقتصاد آمریکا ماه میلادی گذشته ۶۰۰ هزار شغل جدید اضافه کرده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment