امروز جمعه ، ۷ آذر ۱۳۹۹
Friday 27th of November 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود

تکلیف بازار نفت ایران چه خواهد شد؟

حمایت اتاق ایران از شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد

سرمایه‌گذاری ۱۲۲ میلیارد دلاری امارات برای افزایش تولید نفت تا ۵ سال آینده


محل تبلیغات شما

سقوط بی‌سابقه تقاضای طلا

تقاضای طلا به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله سقوط کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۱۱ آبان ۱۳۹۹
زمان : ۱۴:۴۹:۳۱

 

شورای جهانی طلا در آخرین گزارش خود اعلام کرد که طلا درخشش خود را برای سرمایه گذاران و بانک‌های مرکزی در سه ماهه سوم از دست داد، در حالی که سایه بیماری همه گیر ویروس کرونا به علاقه جهانی به این فلز گرانبها سنگینی می‌کند.
بر اساس داده‌های شورای جهانی طلا، تقاضا برای طلا از ابتدای سال ۱۰ درصد و به ۸۹۲.۳ تن از جولای تا سپتامبر کاهش یافته است. در این گزارش، با تشریح کاهش حاصل از تاثیر شیوع Covid-۱۹ بر سرمایه گذاران و مصرف کنندگان، کمترین رقم سه ماهه از سال ۲۰۰۹ را اعلام می کند.
در همین حال، بانک های مرکزی شروع به استفاده از ذخایر طلای خود کرده اند زیرا دولت ها در تلاشند تا تاثیر ویروس را جبران کنند. فروش خالص، که عمدتا توسط ازبکستان و ترکیه انجام می شود، در سه ماهه سوم ۱۲ تُن بوده که طبق اعلام شورای جهانی طلا، اولین حرکت از سال ۲۰۱۰ است. هنوز انتظار می رود بانک ها قبل از پایان سال خرید طلا را با سرعت کمتری نسبت به ۲۰۱۸ و۲۰۱۹ از سر بگیرند.
به دلیل همه گیری، عدم اطمینان افزایش یافته و این امر باعث ترغیب بسیاری از سرمایه گذاران از جمله بانک های مرکزی به دنبال دارایی هایی می شود که ارزش پرتفوی آنها را در مواقع بحرانی متنوع و محافظت می کند. به گفته یک تحلیل گر برجسته در شورای جهانی طلا ، فروش از طریق بانک هایی انجام شده است که تلاش می کنند از قیمت بالای طلا در زمانی که از نظر مالی محدود شده اند بهره مند شوند.
با این حال، تقاضای سرمایه گذاری به جبران ضعف در جاهای دیگر کمک کرد، که این امر باعث شد تا قیمت طلا در اوایل سال جاری به بالاترین سطح برسد. در ماه آگوست، هر اونس شمش طلا به بالاترین سطح تاریخی خود و بالای ۲۰۷۵ دلار رسید و متعاقب آن برخی از سودها را از دست داد و در سطح کنونی زیر ۱۹۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد.
تقاضای سرمایه گذاری در سکه با رشد تقریباً ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲۲۲.۱ تن در سه ماهه سوم رسیده است. یکی دیگر از ابزارهای سرمایه گذاری، وجوه قابل معامله در بورس طلا (ETF) نیز در این سه ماه جریان داشت. آنها ذخایر جهانی این وجوه با پشتوانه طلا را به رکورد جدید ۳۸۸۰ تن رساندند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment