امروز چهارشنبه ، ۷ آبان ۱۳۹۹
Wednesday 28th of October 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
۱۶۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در پتروشیمی محقق شد

کاهش قیمت طلا به کمترین رقم در هفته گذشته

سود خالص ۱۰ هزار میلیارد تومانی فملی طی شش ماه

خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند


محل تبلیغات شما

تصمیم‌های اجرایی برای تنظیم بازار فولاد، بطور عمومی اعلام خواهد شد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ضمن تاکید بر اینکه این وزارتخانه در برهه کنونی و با لحاظ تمامی جوانب امر در خصوص تنظیم بازار محصولات فولادی، تصمیم اجرایی خاصی اتخاذ نکرده است، اعلام کرد که تصمیمات با لحاظ نظرات کارشناسی فعالان حوزه فولاد به صورت عمومی اعلام خواهد شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۰ مهر ۱۳۹۹
زمان : ۱۳:۵۷:۵۹

 

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، داریوش اسماعیلی با بیان این موضوع، خاطرنشان کرد: این وزارتخانه در حال بررسی موارد و مذاکره با عوامل مرتبط و موثر در حوزه محصولات فولادی در سطح کشور است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت  تاکید کرد: قطع یقین برای اتخاذ تصمیم اجرایی موثر در حوزه تنظیم بازار محصولات فولادی، نظرات و آرای کارشناسان مربوطه، نخبگان و فعالان حوزه فولاد لحاظ خواهد شد.
وی افزود: با نهایی شدن تصمیم نهایی، مراتب به اطلاع مردم و مجموعه فعالان حوزه فولادی کشور خواهد رسید.
این در حالی است که اوایل دهه دوم شهریورماه، دبیر ستاد تنظیم بازار کشور با تاکید بر اینکه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا الزامی است، گفت: قیمت فولاد نیاز به شفاف سازی دارد و وقتی تصمیم گرفته می‌شود که فولاد در بورس کالا عرضه شود، قطعاً مهم ترین اولویت ما کنترل زنجیره و عرضه قطعی و الزامی آن در بورس کالا است.
همچنین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ضمن اشاره به تاکید وزارت صمت بر عرضه محصولات در بورس کالا، علت این تاکید را بهره‌مندی شرکت‌های تولیدکننده فولاد از مزایای بورس عنوان و اعلام کرد که در همین راستا باید کل تولید کارخانجات فولاد در بورس قیمت‌گذاری و عرضه شود. نمی‌توان با عرضه کم و وجود تقاضای زیاد، قیمت را ذیل قیمت جهانی تعیین کرده و مدعی کشف قیمت باشیم و خارج از بورس با هر قیمتی که مورد نظر است عرضه را انجام دهیم.
در همین زمینه سید رسول خلیفه‌سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، نیز سفته‌بازی‌ها را از جمله بزرگترین معضل بازار فولاد دانسته و اعلام کرد که با  تصمیمات وزارت صمت در حوزه تنظیم بازار فولاد اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خواهد خورد.
از سوی دیگر وی معتقد است که معاملات چند روز اخیر بورس کالا که شمش و میلگرد معامله شده است، نشان می‌دهد که کاهش قیمت شمش فولاد نفعی برای مردم نداشته و در صورت تداوم این روند، مصرف‌کننده نهایی هیچ نفعی از کاهش قیمت شمش فولاد نخواهد برد و این ارزانی، قبل از رسیدن به مردم گم می‌شود. میلگرد به کاهش قیمت حداقل به اندازه شمش مقاوت دارد. عرضه‌های روزهای اخیر اولین عرضه‌های شمش و میلگرد پس از روی کار آمدن وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت و تاکید ایشان بر کاهش قیمت فولاد محسوب می‌شود. همانطور که مشاهده شد، با همکاری حداکثری فولادسازان، بیش از ۸۲ هزار تن انواع شمش فولادی را با کاهش ۱۵ درصدی قیمت و با ۱۵۰۰ تومان پایین‌تر از نرخ‌های قبلی عرضه کردند و در واقع برادری خود را اثبات کردند.

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment