امروز چهارشنبه ، ۷ آبان ۱۳۹۹
Wednesday 28th of October 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
۱۶۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی در پتروشیمی محقق شد

کاهش قیمت طلا به کمترین رقم در هفته گذشته

سود خالص ۱۰ هزار میلیارد تومانی فملی طی شش ماه

خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند


محل تبلیغات شما

تاثیر کرونای ترامپ بر بازار خودرو

افت نرخ دلار، قیمت خودرو را در بازار ۲ تا ۵ میلیون تومان کاهش داد. با این حال، قیمت پراید در بازار ۱۲۸ میلیون تومان است و برخی فعالان بازار از تاثیر ابتلای ترامپ به کرونا بر قیمت خودروها سخن می‌گویند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۴ مهر ۱۳۹۹
زمان : ۱۲:۵۴:۴۴
منبع : فارس

 

طی یکی دو روز اخیر همزمان با کاهش نرخ ارز، بازار خودرو نیز شاهد افت ۲ تا ۵ میلیون تومانی قیمت‌ها بوده است، هر چند که این افت قیمت با توجه به نرخ‌های نجومی بازار چندان به چشم نمی‌آید.
بر این اساس امروز قیمت هر دستگاه پراید (سایپا ۱۳۱) با افت ۲ میلیون تومانی به ۱۲۸ میلیون تومان رسیده و قیمت سایپا ۱۱۱ نیز که در روزهای گذشته تا ۱۴۵ میلیون تومان بالا رفته بود امروز به ۱۴۳ میلیون تومان رسیده است.
در مورد سایپا ۱۳۲ نیز باید به قیمت ۱۳۰ میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم. در عین حال، قیمت تیبا صندوق دار از ۱۷۵ میلیون تومان طی روزهای اخیر به ۱۵۳ میلیون تومان رسیده و قیمت تیبا هاچ بک نیز با افت ۳ میلیون تومانی در بازار به ۱۶۵ میلیون تومان رسیده است.
امروز در بازار هر دستگاه ساینا با قیمت ۱۶۵ میلیون تومان، کوئیک با قیمت ۱۷۵ میلیون تومان و کوئیک آر با قیمت ۱۸۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
قیمت ۳۱۰ میلیون تومانی پژو ۲۰۶
در مورد قیمت محصولات ایران خودرو در بازار نیز باید به افت ۵ میلیون تومانی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ اشاره کنیم به طوری که در حال حاضر این خودرو با قیمت ۲۳۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با همین مقدار کاهش قیمت، ۳۱۰ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
قیمت پژو ۴۰۵ نیز در بازار از ۲۱۱ میلیون تومان به ۲۰۸ میلیون تومان رسیده است. همچنین امروز هر دستگاه پژو پارس با قیمت ۲۵۵ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود که ۵ میلیون تومان پایین‌تر از نرخ روزهای قبل است.
قیمت رانا نیز با افت ۲ میلیون تومانی در بازار به ۲۱۰ میلیون تومان رسیده است.
در مورد خودروهای خارجی نیز باید بگوییم که تغییر چندانی در قیمت این خودروها ایجاد نشده و همچنان نرخ‌های نجومی بر بازار حاکم است.
تاثیر کرونای ترامپ بر بازار خودروی ایران
علیرضا پورحسنی، یکی از فعالان بازار خودرو در مورد وضعیت خرید و فروش در بازار، گفت: در حال حاضر بازار راکد است و معامله‌ای صورت نمی‌گیرد، خریداران تمایلی برای خرید با قیمت‌های بالا ندارند و در عین حال، فروشندگان نیز برای عرضه محصولات خود دست نگه داشته‌اند.
وی با بیان اینکه قیمت خودرو در بازار طی یکی دو روز اخیر به دلیل کاهش نرخ دلار کمی افت داشته است، افزود: خبرهای مربوط به ابتلای ترامپ به کرونا نیز بر بازار خودرو تاثیر داشته و باعث شده قیمت‌هایی که سه‌شنبه و چهارشنبه هفته پیش اوج گرفته بود، ‌حالا کمی کاهش داشته باشد.
خودرو شانه به شانه دلار جلو می‌رود
امید پورمختار، یکی دیگر از فعالان بازار خودرو نیز با بیان اینکه آینده بازار قابل پیش‌بینی نیست و شرایط پیچیده‌ای در بازار حاکم است، گفت: بازار خودرو شانه به شانه بازار ارز حرکت می‌کند و در شرایطی که خودروسازان، عرضه کافی ندارند، تقاضا بر عرضه پیشی گرفته و نرخ‌ها در بازار بسیار بالا رفته است.
وی ادامه داد: ‌بازار خودرو در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کند و این مقاومت نمی شکند مگر اینکه نرخ دلار افت قابل توجهی داشته باشد تا بازار خودرو هم از آن تاثیر بگیرد.
بازار خودرو در حالی ماه هاست نابسامان است که در جلسه اخیر کمیته خودرو به منظور بررسی شرایط موجود و راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی بازار خودرو که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد، وزیر صنعت دستور داد راهکارهای ساماندهی بازار خودرو تا پایان هفته جاری جمع بندی شود.
در این جلسه ضمن بررسی شرایط موجود و راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی بازار خودرو، رزم حسینی دستور داد در فضای کارشناسی و با بهره‌ گیری از ظرفیت تخصصی همه صاحب‌نظران این حوزه به ویژه مجلس شورای اسلامی و تشکل‌ها، پیشنهاد نهایی جمع بندی و ارائه شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment