امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday 21st of September 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سکه بهار آزادی در کانال ۱۳ میلیون تومان

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

تولید شمش فولادی از مرز ۹.۶ میلیون تن گذشت

برنامه ذوب آهن برای تامین ریل مورد نیاز کشور از طریق بورس کالا


محل تبلیغات شما

آمریکا تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم کانادا را لغو کرد

آمریکا با لغو تعرفه‌های گمرکی بر آلومینیوم وارداتی از کانادا، موجب کاهش تنش‌های تجاری با این کشور شد؛ تصمیمی که اتاوا بلافاصله از آن استقبال کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
زمان : ۱۷:۵۵:۰۵

 

به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتاوا، دفتر نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد: آمریکا پس از رایزنی با دولت کانادا، براساس انتظارات تجارت آلومینیوم خام غیرآلیاژی طی چهار ماه آخر امسال عادی خواهد شد و واردات آلومینیوم در مقایسه با جهش‌هایی که پیشتر در اوایل سال ثبت شد، به طور قابل توجهی کاهش یابد.
بنابراین، واشنگتن تصمیم گرفته است بار دیگر اصل تجارت آزاد یعنی بدون تعرفه‌های گمرکی را که حاکم بر تجارت بین دو کشور است، به کار بندد.
کانادا نیز در واکنش به این خبر اعلام کرد: از وضع تعرفه‌های گمرکی بر واردات آلومینیوم از آمریکا منصرف شده است. این در حالی است که مقامات کانادایی قرار بود بعد از ظهر سه شنبه فهرست کالا‌های آمریکایی مشمول تعرفه‌های گمرکی را اعلام کنند.
کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر کانادا از «این خبر خوب» استقبال کرد و گفت: برای هر احتمالی آماده ایم و در صورت نیاز، تعرفه‌های گمرکی تلافی جویانه وضع خواهیم کرد.
کانادا هفتم اوت اعلام کرده بود قصد دارد در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اعمال مجدد تعرفه‌های گمرکی ۱۰ درصدی بر آلومینیوم کانادا، در اقدامی متقابل بر سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار کانادا (دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو) کالای آمریکایی تعرفه گمرکی وضع کند.
این اقدام تلافی جویانه کانادا قرار بود از این هفته به اجرا درآید.
معاون نخست وزیر کانادا که معمار توافق تجارت آزاد بین آمریکا، کانادا و مکزیک محسوب می‌شود، از ماه اوت این تصمیم آمریکا را که به نام «امنیت ملی» آمریکا اعمال شد، «پوچ» و تعرفه‌های گمرکی را «غیر قابل توجیه» خوانده بود.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز سه شنبه پیش از اعلام تصمیم آمریکا، اظهارداشت: ما از بخش آلومینیوم خود که ۱۰ هزار کارگر در این صنعت فعال هستند، دفاع می‌کنیم.
دفتر نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد پیش بینی می‌شود میانگین واردات ماهیانه آمریکا از کانادا نسبت به میانگین ماهیانه از ژانویه تا ژوئیه ۵۰ درصد کاهش یابد.
با این حال، دولت ترامپ تعرفه‌های گمرکی احتمالی بر آلومینیوم را به طور کامل لغو نکرده است. بنا بر اعلام دولت آمریکا، اگر صادرات کانادا طی دوره چهار ماهه از ۱۰۵ درصد حجم پیش بینی شده برای یک ماه بیشتر شود، واشنگتن تعرفه‌های گمرکی ۱۰ درصدی بر کل صادرات انجام شده در آن ماه اعمال خواهد کرد و اگر صادرات کانادا در یک ماه از حجم پیش بینی شده بیشتر شود، ماه بعد به همان میزان کاهش خواهد یافت.
پرونده آلومینیوم کانادا مدت هاست که روابط تجاری دو کشور را مسموم کرده است.
ترامپ می‌خواهد کانادا را تحت فشار قرار دهد تا در مذاکرات در مورد پیمان جدید برای جایگزینی توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) تسریع شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment