امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday 21st of September 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سکه بهار آزادی در کانال ۱۳ میلیون تومان

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

تولید شمش فولادی از مرز ۹.۶ میلیون تن گذشت

برنامه ذوب آهن برای تامین ریل مورد نیاز کشور از طریق بورس کالا


محل تبلیغات شما

سقوط لیر و هجوم مردم ترکیه برای خرید طلا

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا نوشت که ترکیه شاهد اقبال بی سابقه مردم برای خرید طلاست به طوری که ترک‌ها برای حفظ پس اندازهای خود در سایه کاهش ارزش لیر ترکیه اقدام به خرید طلا می‌کنند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
زمان : ۲۱:۳۵:۳۱

 

روزنامه وال استریت ژورنال آمریکا نوشت که ترکیه شاهد اقبال بی سابقه مردم برای خرید طلاست به طوری که ترک‌ها برای حفظ پس اندازهای خود در سایه کاهش ارزش لیر ترکیه اقدام به خرید طلا می کنند.
اوزجور انیک، مدیر شرکت فلزات نفیس و گران قیمت«اوزاک»گفت: که بازار سرپوشیده در استانبول این روزها شاهد شلوغی و اقبال بی‌سابقه‌ای است که از ۲۰ سال پیش تا کنون به خود ندیده است.
وی افزود: معمولا وقتی طلا به بالاترین قیمت خود می رسد مردم دست به فروش می زنند ولی اکنون کاملا برعکس شده است و خرید طلای مردم به شدت بیشتر شده است.
انیک تأکید کرد که تولید داخلی پاسخگوی تقاضا نیست.
بر اساس داده‌‎های رسمی ترکیه از ماه ژانویه تا آگوست ۱۵ میلیارد طلا وارد کرده است و این در مقایسه با همین زمان در سال گذشته ۱۵۳ درصد رشد نشان می‌دهد.
تشنگی برای خرید طلا یکی از ویژگی‌های دوران بحران کروناست به طوری که سرمایه گذاران همزمان با توقف فعالیت‌های اقتصادی به سمت پناهگاه‌های امن رفتند امری که باعث شد بهای آن به سطحی بی‌سابقه بالا برود اما هجوم مردم ترکیه برای خرید طلا با سقوط ارزش لیر و مشکلات روز افزون مالی در این کشور مرتبط است.
شایان ذکر است که بهای هر انس طلا اکنون نزدیک به ۱۹۷۵ دلار معامله می‌شود این در حالی است که اوایل سال جاری هر اونس طلا ۱۵۲۸ دلار بود.
مسائل ژئوپلتیکی اخیر باعث شد تا لیر که هفته گذشته به پایین ترین سطح تاریخ خود رسیده بود بار دیگر یک رکورد دیگر ثبت کند و به کمترین نرخ برابری خود برسد تا جایی که نرخ برابری هر دلار در کانال۷.۵ لیر تثبیت شود.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment