امروز دوشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
Monday 21st of September 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سکه بهار آزادی در کانال ۱۳ میلیون تومان

تردد کامیون‌های عراقی در مرز مهران به حالت عادی بازگشت

تولید شمش فولادی از مرز ۹.۶ میلیون تن گذشت

برنامه ذوب آهن برای تامین ریل مورد نیاز کشور از طریق بورس کالا


محل تبلیغات شما

رشد قیمت طلا بیمه کردن ذخایر را مشکل کرد

هرچند افزایش جهانی تقاضا برای طلا با توجه به بحران سود خوبی را برای شرکت‌های ذخیره‌کننده شمش طلا به همراه داشته، اما در همین زمان بیمه کردن این شمش‌ها برای این شرکت‌ها بسیار دشوار شده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۸ شهریور ۱۳۹۹
زمان : ۱۷:۲۴:۳۶

 

به نقل از اسپوتنیک، هرچند افزایش جهانی تقاضا برای طلا با توجه به بحران اقتصادی ناشی از کرونا سود خوبی را برای شرکت‌هایی که شمش طلا را ذخیره می‌کنند به ارمغان آورده است، اما در همین زمان به یک باره بیمه کردن این شمش‌ها برای این شرکت‌ها بسیار دشوار شده است.
مشکل اینجاست که بیمه‌کنندگان حداکثر میزانی ارزش یک صندوق ذخیره طلا و میزان تحت پوشش خسارت را مشخص می‌کنند اما با بالا رفتن بی‌رویه قیمت طلا در سال جاری ارزش این صندوق‌ها از این سطح حداکثر فراتر رفت. در سال جاری جهش ۳۷ درصدی قیمت طلا باعث شد تا میزان اونس‌های تحت پوشش بیمه این صندوق‌ها به شدت کاهش یابد.
طبق گزارش بلومبرگ این امر مشکلی برای صندوق‌های بزرگ که ذخایر طلای آنها میلیاردها دلار ارزش دارد ایجاد نخواهد کرد چراکه این مؤسسات ذخایر خود را به طور کامل بیمه نمی‌کنند و مابقی خسارات احتمالی را خود به عهده می‌گیرند. بانک‌های بزرگ جی‌پی مورگان و اچ‌اس‌بی‌سی که یکی از بزرگترین صندوق‌های طلای لندن را اداره می‌کند، به این شیوه عمل می‌کنند.
هرچند برای تأسیسات ذخیره سازی دیگر جهان تضمین اینکه افزایش قیمت طلا از پوشش بیمه فراتر نرود، به یک معضل تبدیل شده و آنها باید در این زمینه اقدام کنند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment