امروز پنجشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
Thursday 16th of July 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فولادی‌ها و معدنی‌ها ملزم به توافق تا یکشنبه آینده شدند

پولشویی به سبک فولادی

درآمد نفتی ایران در ۲۰۱۹ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد


محل تبلیغات شما

کاهش ۷۰ درصدی تقاضای نفت هند به دلیل شیوع کرونا

قرنطینه‌های اعمال شده در هند برای مهار گسترش ویروس کرونا تقاضا برای سوخت در بخش حمل و نقل و صنعت را ۷۰ درصد کاهش داد ولی وزیر نفت هند اطمینان داده تقاضا برای سوخت تا پایان نیمه دوم سال جاری میلادی به سطح معمول باز می‌گردد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۸ تیر ۱۳۹۹
زمان : ۰۷:۳۳:۲۹

 

به نقل از فایننشال اکسپرس، هند سومین مصرف کننده بزرگ نفت دنیا است و انتظار می‌رود تقاضای سوخت در این کشور زودتر از پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی افزایش یابد.
دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند گفت: با توجه به روند مصرف سوخت طی چند هفته گذشته، من مطمئنم تقاضا برای سوخت تا پایان نیمه دوم سال جاری میلادی به سطح معمول باز می‌گردد. ما در پایان ماه ژوئن ۸۵ درصد از سطح تقاضا را نسبت به ژوئن سال گذشته به دست آورده‌ایم.
شدیدترین تعطیلی‌های جهان در بیست و پنجم مارس در هند اعمال شد و تقاضا برای سوخت در بخش حمل و نقل و صنعت را ۷۰ درصد کاهش داد. بنابراین پالایشگاه‌ها فرآوری نفت خام و واردات نفت را به شدت پایین آوردند. آژانس بین المللی انرژی و اوپک انتظار دارند تقاضای نفت در هند تا پایان سال جاری میلادی به سطح عادی باز نگردد ولی وزیر نفت هند می‌گوید: روند برداشته شدن تعطیلی‌ها آغاز شده و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی از سر گرفته شده‌اند. تقاضا برای بنزین، دیزل، ال پی جی و سایر سوخت‌ها به سطح عادی باز می‌گردد. ما تنها نگران تقاضا در بخش هوانوردی هستیم.
آسیا مرکز تقاضا برای نفت است و یک بهبود نابرابر در سطح این منطقه وجود دارد که مربوط می‌شود به افزایش زیاد تقاضا در چین ولی موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا احتمالاً جلوی این روند بهبودی را می‌گیرد. پرادهان انتظار دارد تقاضای انرژی در هند طی دهه آینده چند برابر شود و به دنبال منابع انرژی برای تامین این نیاز روز افزون است. به گفته وی هند تا ۲۰۳۰ به ۴۳۹ میلیون تن ظرفیت پالایشگاهی نیاز دارد و این رقم تا ۲۰۴۰ به ۵۳۳ میلیون تن می‌رسد. ظرفیت پالایشگاهی هند در حال حاضر ۲۵۰ میلیون تن است.
وزیر نفت گفت: ما ۸۵ درصد از انرژی مورد نیاز خود را وارد می‌کنیم و به این واردات ادامه می‌دهیم. وی اضافه کرد هند تولید انرژی از منابع جایگزین و تجدیدپذیر را تقویت می‌کند و به سمت خودکفایی در انرژی پیش می‌رود. افزایش تقاضا برای سوخت عرضه کنندگان نفت مثل آرامکوی عربستان را به بستن قراردادهای نفتی با هند تشویق می‌کند.
پرادهان گفت همه‌گیری ویروس کرونا برنامه‌های دولت برای خصوصی کردن شرکت بهارات پترولیوم را تغییر نداده و وزارت دارایی این کشور در مورد زمان بندی فروش این شرکت تصمیم‌گیری می‌کند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment