امروز پنجشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
Thursday 16th of July 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فولادی‌ها و معدنی‌ها ملزم به توافق تا یکشنبه آینده شدند

پولشویی به سبک فولادی

درآمد نفتی ایران در ۲۰۱۹ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد


محل تبلیغات شما

بهره‌برداری از واحد جدید پلی اتیلن آریاساسول تا سال ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول از احداث یک واحد جدید پلی اتیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن تا سال ۱۴۰۱، خبر داد و گفت: تولید پلی‌اتیلن‌هایی با کاتالیست متالوسن و با ارزش افزوده بالاتر از اهداف تعریف شده برای این واحد جدید است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۸ تیر ۱۳۹۹
زمان : ۰۶:۰۹:۴۳

 

امیرحسین بحرینی، مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت پلیمر آریاساسول در سال گذشته با رشد حدود ۱۲ درصدی نسبت به سال قبل در مجموع حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن سبک و سنگین و C۳+‌ تولید کرده است،‌ همچنین فروش محصولات نزدیک به ۹۰ هزار میلیارد ریال بوده که رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد که از این مبلغ حدود ۷۰ درصد صادرات بوده است.
وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۲ هزار میلیارد ریال سود خالص محقق شده، افزود: با توجه به کیفیت مناسب سود و روند پایدار و صعودی سودآوری شرکت، هر ساله حدود ۹۰ درصد سود خالص تقسیم  بین سهامداران توزیع می‌شود.
وی در ادامه با تاکید بر این دستاورد مهم که شرکت آریا ساسول رکورد تاریخی تولید در واحدهای پلی اتیلنی ۳۰۰ هزار تنی کشور را به خود اختصاص داده افزود: واحد پلی اتیلن سنگین این شرکت در سال ۱۳۹۸ با تولید بیش از ۳۸۶ هزار تن و واحد  پلی اتیلن سبک آن با ۳۷۰ هزار تن ، رتبه های اول و دوم تولید پلی اتیلن کشور در طول سالیان گذشته را به خود اختصاص داده اند، که این امر نتیجه اجرای مجموعه پروژه های رفع گلوگاههای تولیدی، باز تعریف تعمیرات پیشگیرانه PM، به روزسانی تجهیزات و فرایندهای تولیدی در قالب تعمیرات اساسی مجتمع و  در نهایت آموزش کادر مدیریتی و تخصصی شرکت بوده است که منجر به حفظ روند تولید پایدار و بالاتر از ظرفیت طراحی شده طی ۴ سال اخیر شده است.
برنامه افزایش سرمایه دیگر موضوعی بود که بحرینی انجام آن را در دست بررسی عنوان کرد و گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری جدید موضوع افزایش سرمایه در دست بررسی است که پس از نهایی شدن و  تصویب سهامداران از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی خواهد شد.
مدیرعامل آریاساسول در خصوص طرح های توسعه‌ای شرکت گفت: با هدف افزایش سودآوری از طریق تکمیل زنجیره ارزش و با توجه به حاشیه سود پلی اتیلن همچنین برخورداری از معافیت‌‌های مالیاتی، احداث یک واحد جدید پلی اتیلن با ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن با رویکرد مشابه‌سازی از واحد پلی‌اتیلن سنگین موجود در دستور کار ا‌ست.
بحرینی ادامه داد: تولید پلی اتیلن هایی با کاتالیست متالوسن و با ارزش افزوده بالاتر، از اهداف تعریف شده برای واحد جدید است و راه‌اندازی این واحد جدید در سال ۱۴۰۱، درآمد، سودآوری و پایداری سودآوری شرکت برای سهامداران را تضمین می‌‌کند.
وی افزود: شرکت پلیمر آریا ساسول با توجه به تشکیل شرکت به صورت Joint-Venture و ساختار سهامداری ۵۰-۵۰،  بین شرکت ملی پتروشیمی و ساسول آفریقای جنوبی با هدف تولید مستمر ۱۶۰۰ هزار تن تولید اتیلن و پلی­اتیلن تاسیس شد و به بهره برداری رسید. تا قبل از اعمال تحریم­ها بین المللی که منجر به خروج ساسول آفریقای جنوبی از مشارکت شد تنها هدف تدوام تولید به اندازه ظرفیت طراحی بود که آن‌هم به نتیجه نرسید؛ در سال‌های اولیه ترک مشارکت از سوی ساسول نیز، بلاتکلیفی ناشی از خروج سرمایه گذار خارجی، برخی اختلافات میان سهامداران جدید از یک سو و تنگ تر شدن حلقه تحریم های بین المللی از سوی دیگر، نوساناتی را در کسب و کار سازمان ایجاد کرد، اما شرکت در پاییز سال ۱۳۹۵ با پیاده سازی سیستمی به نام نظام جامع برنامه‌ریزی اجرایی و با عنوان Performance Factory دوباره و این‌بار بسیار هدفمندتر از قبل در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفت و علاوه بر تدوام تولید پایدار، برنامه­هایی جهت افزایش میزان تولید از طرق مختلف، تنوع بخشی به محصولات تولیدی و همچنین اجرای پروژ‌های توسعه ای با هدف نیل به سود ۵۰۰ میلیون دلاری در افق ۱۴۰۳ شد.
وی به ارائه گزارشی از سود آوری شرکت طی سنوات گذشته به ‌خصوص تا  پایان سال مالی ۱۳۹۸ هم پرداخت و گفت: فروش محصولات شرکت در سال ۱۳۹۸ با رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال قبل نزدیک به ۹۰ هزار میلیارد ریال محقق شده و از این مبلغ حدود ۷۰ درصد صادرات بوده؛ در سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۲ هزار میلیارد ریال سود خالص تحقق یافته است. سودآوری شرکت به نرخ خوراک و قیمت محصولات بستگی دارد اما فکر می­کنم با توجه به افزایش میزان تولیدات نسبت به سال گذشته و افزایش نرخ تسعیر ارز همچنین شرایط بازارهای جهانی محصولات شرکت، سودآوری شرکت نسبت به سال قبل کاهش جدی نداشته باشد و مناسب خواهد بود.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر میزان رشد سهم آریا از زمان عرضه اولیه تاکنون در بازار فرابورس گفت: از روز عرضه اولیه تا کنون ارزش سهام شرکت حدود ۵۰ درصد رشد داشته و با توجه به افزایش میزان تولیدات نسبت به سال گذشته و افزایش نرخ تسعیر ارز و همچنین شرایط بازارهای جهانی محصولات شرکت تمام پیش‌بینی‌ها از آینده شرکت مثبت است.
مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول در پاسخ به اینکه (تاثیر افزایش نرخ ارز بر درآمد و سود آوری شرکت با توجه به اینکه درصد بالایی از درآمد حاصل از فروش محصولات آریاساسول به صورت ارزی است)، گفت: به طور کلی افزایش نرخ ارز اثر مثبت در سودآوری شرکت دارد. افزایش نرخ ارز به طور مستقیم موجب افزایش مبلغ درآمد فروش محصولات شرکت می‌گردد. فروش صادراتی و بین مجتمعی و همچنین خوراک با نرخ تسعیر فروش ارز صنعت پتروشیمی در سامانه نیما در تاریخ معامله ثبت می‌گردند. از طرفی با توجه به مثبت بودن خالص دارائی‌های ارزی شرکت، افزایش نرخ ارز موجب تحقق سود تسعیر ارز خواهد شد.
بحرینی در پاسخ به پرسشی درباره وجود تحریم‌ها و راهکارهای برون ‌رفت از آن گفت: با توجه به توان فنی موجود در شرکت و انجام تعمیرات اساسی و موجودی قطعات مورد نیاز، ریسک آثار تحریم بر تولید به گونه‌ای مناسب مدیریت و  در حوزه صادرات و محدودیت‌های کلی نقل و انتقال ارز و عملیات بانکی بین المللی راهکارها و تمهیدات لازم جهت مدیریت ریسک این حوزه اتخاذ شده است.
وی با تاکید بر کیفیت مناسب سود حسابداری و روند پایدار و صعودی سودآوری شرکت، پیش‌بینی کرد: تجربه سنوات قبل، تقسیم حدود ۹۰ درصد سود خالص بین سهامداران بوده است.
مدیرعامل آریا ساسول در بخش دیگری از سخنان خود درباره بهداشت محیط زیست و مسئولیت اجتماعی گفت: در این حوزه اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده که موید آن کسب عنوان پر افتخارترین صنعت کشور در حفاظت از محیط زیست با دریافت پیاپی ۳ نشان زرین صنعت سبز از سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در سال‌‌های ۱۳۹۶،  ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ است. برای رسیدن به این مهم اقداماتی نظیر اجرای پروژه مهم ارسال گازهای خروجی احیای راکتور واحد الفین به مشعل مجتمع جهت جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و الگو بردای از این پروژه توسط سایر واحدهای الفینی کشور انجام شده است.
وی با تاکید بر اینکه یکی از راهبردهای نقشه راه بلند مدت شرکت در افق ۱۴۰۳ بهبود رویکردهای اجتماعی، ایمنی و زیست محیطی است، به اهم اقدامات برنامه‌ریزی شده در این راستا اشاره کرد و گفت: با اجرای سه طرح توسعه در حوزه بازیابی گازهای ارسالی به فلر،‌  بازیافت سی‌‌تری‌‌پلاس تبخیری در مرحله بارگیری کشتی،  توسعه روزافزون رویکردهای ابزار محور و رفتاری HSE با هدف به صفر رساندن شاخص نرخ حوادث قابل ثبت و تداوم حفظ جایگاه برتر شرکت به عنوان صنعت سبز و حافظ محیط زیست بخشی از این اقدامات است.
پیش بینی از روند تولید و صادرات با توجه به مشکلات ایجاد شده در دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای محصولات دیگر سرفصلی بود که بحرینی درباره آن گفت: محصولات اصلی و عمده صادراتی ما پلی‌‌اتیلن سنگین گرید فیلم و پلی اتیلن سبک گرید فیلم است که محصولات پلی اتیلنی هم از نظر تقاضای بازار و هم قیمت‌ها شرایط بسیار خوبی دارند و هم اکنون قیمت‌‌ها در بازار جهانی رو به افزایش است و شرایط بازار محصولات شرکت بسیار امیدوار کننده و مناسب ارزیابی می‌شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment