امروز پنجشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
Thursday 16th of July 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فولادی‌ها و معدنی‌ها ملزم به توافق تا یکشنبه آینده شدند

پولشویی به سبک فولادی

درآمد نفتی ایران در ۲۰۱۹ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد


محل تبلیغات شما

تحلیل بازار داخلی طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت

به گفته یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، در طول یک هفته اخیر علاوه براینکه همچون روال سابق، قیمت سکه و طلای داخلی متاثر از افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت اونس جهانی روندی صعودی داشته است، بازگشایی مجدد معاملات بورسی سکه نیز بر قیمتها تاثیرگذار بوده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۷ تیر ۱۳۹۹
زمان : ۰۶:۳۷:۱۰

 

نادر بذرافشان، در تشریح وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: به طور میانگین افزایش ۲۲ دلاری قیمت اونس جهانی و افزایش شدید نرخ ارز همچون روال هفته‌های گذشته سبب افزایش قیمت سکه وطلا در بازار داخلی شده است. علاوه بر آن در این هفته باز شدن مجدد بازار سهام یکی از دلایل افزایش قیمت‌ سکه بود.
وی گفت: اینکه بانکها سکه را نسبت به بازار داخلی با قیمت بالاتری خریداری می‌کردند، تقاضا را برای خرید از بازار و سرمایه‌گذاری در بانک افزایش می‌داد؛ لذا به جهت افزایش تقاضا قیمت‌ها نیز بالا رفت که با پیگیری‌های صورت گرفته بازار بورس برای مدتی گواهی سکه‌ها را قبول نمی‌کرد. اکنون یک هفته‌ است که دوباره این کار از سر گرفته شده و بورس کالا گواهی هر قطعه سکه را حدود ۶۰ هزار تومان بالاتر از بازار خریداری می‌کند که منجر به افزایش تقاضا برای خرید سکه شده است.
دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران، با بیان اینکه این افزایش تقاضا به‌جهت نگرانی مردم از تورم‌ و پیش‌بینی آن‌ها از افزایش قیمت اونس جهانی در آینده و دغدغه برای حفظ ارزش دارایی‌ها و سرمایه‌هایشان ایجاد شده است گفت: هر قطعه سکه تمام از ابتدای امسال تاکنون حدود دو میلیون تومان گران شده است؛ بنابراین نگرانی از افزایش بیشتر قیمت‌ها، میزان تقاضا را با بازگشایی بازار بورس برای سکه افزایش داده است. این در حالی است که به جرائت می‌توان گفت که از ابتدای سال جاری تقاضا برای خرید مصنوعات طلا به صفر رسیده و در سال جهش تولید، حدود ۷۰ درصد کارگاه‌های تولیدی تعطیل شده‌اند؛ چراکه تقاضایی برای مصنوعات طلا وجود ندارد. تا پیش از یک هفته اخیر تقاضا برای سکه نیز کاهش یافته بود اما مجدد با ازسرگیری معامله گواهی سکه، تقاضا افزایش یافت.
بذرافشان در رابطه با تغییرات قیمتی در طول یک هفته اخیر در بازار سکه اظهار: به طور میانگین قیمت سکه تمام در طول هفته ۴۰۰ هزار تومان نوسان داشت. قیمت سکه اوایل هفته از هفت میلیون و ۹۰۰ تومان تا هشت میلیون تومان شروع شد، اواسط هفته به هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هم رسید اما در اواخر هفته در حدود هشت میلیون و ۳۵۰ هزار قیمت داشت.
این عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با آخرین قیمت‌ها گفت: در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه)، هر قطعه سکه تمام بهار هشت میلیون و ۳۴۰ هزار تومان، نیم سکه چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قیمت داشته‌اند. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۸۱۷ هزار تومان بوده است که در اواسط هفته به ۸۴۰ تا ۸۵۰ هزار تومان هم رسیده بود. در حال حاضر حباب سکه نیز حدود ۴۰۰ هزار تومان است.
وی در پایان تاکید کرد: اکنون که تقاضا بیشتر شده است، مردم حتما سکه را از واحدهای صنفی سکه‌فروشی که جواز فروش سکه داشته و وکیوم سکه مختص همان واحد باشد و هولوگرام اتحادیه نیز روی آن مشخص باشد، خریداری کنند. طلا را هم از واحدهایی تهیه کنند که مجوز فروش طلا و جواهر دارند. اخیرا مردم از طریق فضای مجازی از واحدهایی خرید کرده‌اند که جواز نداشته یا قطعه خریداری شده طلا نبوده یا عیار درستی نداشته است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment