امروز پنجشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
Thursday 16th of July 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فولادی‌ها و معدنی‌ها ملزم به توافق تا یکشنبه آینده شدند

پولشویی به سبک فولادی

درآمد نفتی ایران در ۲۰۱۹ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد


محل تبلیغات شما

طلای جهانی دوباره رکورد زد

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تقاضا برای دارایی امن درپی تشدید نگرانی‌ها نسبت به شیوع موارد ابتلا به ویروس کرونا به بالاترین حد در بیش از هشت سال اخیر صعود کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۴ تیر ۱۳۹۹
زمان : ۰۹:۳۷:۱۰

 

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۶۸ دلار و ۵۰ سنت رسید. این فلز در اوایل معاملات آسیایی تا مرز ۱۷۷۳ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت از اکتبر سال ۲۰۱۲ بود.
در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۷۸۵ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.
به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، نگرانیها نسبت به موج دوم ابتلا به ویروس کرونا به خصوص در آمریکا و آمریکای لاتین باعث تشدید نگرانیها نسبت به ضعف پایدار احیای اقتصادی شده و این موضوع یقینا از داراییهای امن نظیر طلا حمایت کرده است. همچنین اقدامات محرک مالی بانکهای مرکزی از طریق برنامه‌های خرید اوراق قرضه و تسهیل سیاست پولی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.
بانکهای مرکزی جهان تدابیر محرک مالی گسترده‌ای را به اجرا گذاشته و نرخ‌های بهره را پایین نگه داشته‌اند و این اقدام به رشد بیش از ۱۶ درصدی قیمت طلا در سال میلادی جاری کمک کرده است. طلا در شرایط ابهامات اقتصادی و سیاسی با افزایش تقاضای خرید روبرو می‌شود.
استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اظهار کرده که اقدامات محرک مالی بعدی بازگرداندن سریع افراد به مشاغل را مد نظر دارد و وی قصد دارد مهلت تنظیم اظهارنامه‌های مالیاتی را تا حد امکان به تاخیر بیاندازد.
چندین ایالت آمریکایی از افزایش موارد ابتلا و مرگ بر اثر کرونا خبر داده‌اند و شمار قربانیان آمریکای لاتین روز سه شنبه از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد.
روزنامه نیویورک تایمز نوشت: اتحادیه اروپا در واکنش به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، آماده شده تا ورود مسافران از این کشور را ممنوع کند و آمریکا را در ردیف کشورهای آلوده‌ای مانند برزیل و روسیه قرار دهد.
بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از رشد قیمت طلا پشتیبانی کرد، شاخص دلار بود که نزدیک به پایینترین حد خود در یک هفته اخیر قرار گرفت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۹۲۵ دلار و ۳۱ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۸۲۵ دلار و یک سنت معامله شد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش، ۱۷ دلار و ۸۷ سنت بود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment