امروز پنجشنبه ، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
Thursday 1st of October 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سیگنال ارزانی از بورس برای بازار سکه

نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد

چرا ساعت بساز ‌و‌ بفروش‌ها عقب است؟

آیا بورس مثبت می‌ماند؟


محل تبلیغات شما

توضیحات وزارت نفت درباره خطر حذف گاز ایران از بازار ترکیه

وزارت نفت در پی انتشار گزارشی با عنوان «در سایه انفعال وزارت نفت، LNG آمریکا جایگزین گاز ایران در بازار ترکیه می‌شود» با ارسال توضیحاتی اعلام کرد که صادرات گاز ایران به ترکیه تا موعد اتمام قرارداد با این کشور ادامه خواهد داشت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹
زمان : ۱۰:۳۹:۲۳

 

وزارت نفت در پی انتشار گزارشی  با عنوان «در سایه انفعال وزارت نفت، LNG آمریکا جایگزین گاز ایران در بازار ترکیه می‌شود»  در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ماه با ارسال توضیحاتی اعلام کرد که صادرات گاز ایران به ترکیه تا موعد اتمام قرارداد با این کشور ادامه خواهد داشت. در توضیحات وزارت نفت آمده است:
در این گزارش مطالبی طرح شده است که به نظر می‌رسد طراحان آن دانسته یا ندانسته و به نام نگرانی برای منافع ملی، سبب تشویش اذهان عمومی و بی اعتمادی افکار عمومی به کارگزاران نظام و دولت می‌شوند، در این راستا ضمن ارجاع تهیه‌کننده گزارش به جوابیه وزارت نفت منتشره شده در تاریخ ۹۸/۱۲/۴، توضیحات دیگری جهت آگاهی عوامل تهیه‌کننده گزارش اخیر فارس و مخاطبان آن رسانه ارائه می‌شود.
در عین حال لازم است خبرگزاری فارس و سایر رسانه‌های همسو با آن که در ماه‌های اخیر با ادبیاتی مشابه و بعضا حتی تکراری، به یکباره نگران تمدید نشدن قرارداد ۲۵ ساله گاز ایران به ترکیه در سال ۱۴۰۴ شده‌اند، یکبار موضع خود را روشن کنند و پاسخ دهند که آیا آن طور که در گزارش ۱۵ مهرماه ۹۸ منتشره در فارس یادآور شده‌اند «ایران اصلا گازی برای صادرات دارد» و اگر ذخایر کافی دارد – که با داشتن بیش از ۳۳ تریلیون مترمکعب بزرگترین ذخایر گاز را در جهان دارد- چه الزامات و پیش نیازهایی برای توسعه صادرات گاز نیاز هست و این دوستان نگران منافع ملی، به سهم خود تاکنون چه کمکی برای تحقق این آرمان انجام داده‌اند.
تعلل شرکت بوتاش ترکیه در بازسازی خط لوله گاز وارداتی از ایران که به دلیل بمب گذاری در خاک ترکیه توسط عوامل خرابکار در تاریخ ۱۲ فروردین ماه از سرویس خارج شده است، از سوی کارشناس مصاحبه شونده به «بی نیازی ترکیه از گاز ایران» تفسیر شده است که جهت اطلاع ایشان باید گفت شرکت بوتاش به عنوان خریدار گاز ایران عطف به قرارداد منعقده موظف به دریافت گاز از ایران تا تاریخ سررسید قرارداد بوده است.
*شیوع کرونا، فرآیند تعمیر خط لوله صادرات گاز به ترکیه را با تاخیر مواجه کرد
در بدو حادثه نیز طرف ترکیه‌ای کار سفارش‌گذاری کالا و تجهیزات مورد نیاز جهت ترمیم بخش آسیب‌دیده خط لوله را به شرکت‌های ایتالیایی اعلام کرد که به دلیل مضایق ناشی از قرنطینه کرونا و کند شدن فرآیند تامین این تجهیزات از این کشور، این سفارش به شرکت‌های چینی ارجاع شده است که با تامین این تجهیزات، عملیات تعمیر خط لوله در کشور ترکیه ظرف چند هفته آینده انجام خواهد شد. لازم به ذکر است مکاتبات رسمی از طریق شرکت ملی گاز ایران و وزارت امور خارجه جهت هماهنگی لازم بین دو کشور به منظور از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه صورت گرفته است و نگرانی از بابت برداشت گاز صادراتی ایران وجود ندارد.
همچنین لازم به یادآوری است موضوع انفجار در خط لوله صادراتی گاز ایران به ترکیه مسبوق به سابقه بوده است به صورتی که از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۲۰ میلادی در مجموع تاکنون ۳۶ بار این خط لوله هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفته است که هر بار نیز در کمترین زمان خط لوله تعمیر و صادرات گاز در سقف تعهد قراردادی انجام شده است.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment