امروز پنجشنبه ، ۱۰ مهر ۱۳۹۹
Thursday 1st of October 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
سیگنال ارزانی از بورس برای بازار سکه

نرخ مصوب حق کمیسیون املاک در تهران و مشهد

چرا ساعت بساز ‌و‌ بفروش‌ها عقب است؟

آیا بورس مثبت می‌ماند؟


محل تبلیغات شما

الزام فروش لوازم خانگی با شناسه کالا از پایان ماه رمضان

رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی گفت: طرح الزام فروش لوازم خانگی با شناسه کالا از پایان ماه مبارک رمضان اجرایی خواهد شد و مردم و مشتریان در خرید اجناس باید رسید اتحادیه لوازم خانگی برای کالاهای فاقد شناسه را مطالبه کنند. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
زمان : ۱۰:۵۸:۴۶

 

سید مرتضی میری، با بیان این مطلب، افزود: این طرح اکنون برای ۱۰ قلم لوازم‌خانگی شامل یخچال، فریزر، یخچال- فریزر، ساید بای ساید، تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، جاروبرقی و مایکروفر اجرایی می شود و در آینده نزدیک به همه کالاهای لوازم خانگی گسترش خواهد یافت.
به گفته وی، طرح شناسه کالا از سال گذشته کلید خورد که طی آن فروشگاه‌ها باید اجناس خود را با شناسه عرضه می‌کردند، طرحی که مصوب مجلس شورای اسلامی است.
این مقام صنفی بیان ‌داشت: تعداد محدودی از اجناس که از این طرح جا ماندند، با هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا ارز مقرر شد اسامی کالاها به اتحادیه های مربوطه اعلام شود تا پس از بررسی اتحادیه، رسید حاوی شماره سریال آن کالا را دریافت کنند.
وی اضافه کرد: به این ترتیب فروشندگان نیز تعهد می دادند که تا پایان شهریور ماه ۹۹ این اقلام فاقد شناسه را به فروش برسانند، اما شیوع کرونا و تعطیلی دو ماهه کسب و کارها مشکل ساز شد.
میری بیان ‌کرد:‌ از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرده‌ایم که مدت زمان فروش اقلام فاقد شناسه تا دو ماه پس از آن یعنی پایان آبان ماه تمدید شود.
وی تاکید کرد:‌ بازرسان از بعد از عید فطر بازرسی‌های خود را برای اجرای طرح شناسه کالا آغاز خواهند کرد و مشتریان می‌توانند برای دریافت همه اطلاعات و گارانتی کالا،‌ شناسه آن کالا را از طریق تلفن ثابت یا همراه به « #۷۷۷۷۴ » ارسال کنند.
رئیس اتحادیه صنف توزیع کنندگان لوازم خانگی ادامه‌داد: برای کالاهای فاقد شناسه نیز خریداران باید رسید اتحادیه که حاوی شماره سریال آن کالا است را مطالبه کنند.
گفتنی است که کارخانجات داخلی توانستند سال گذشته ۸۲۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه تلویزیون تولید کنند.
بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است در ۱۲ ماهه ۹۸، تعداد یک میلیون و ۱۶۸ هزار و ۷۰۰ دستگاه یخچال فریزر در کشور تولید شد که در مقایسه با سال ۹۷ رشد ۷.۸ درصدی داشته است.
در سالی که گذشته کارخانجات داخلی موفق به تولید ۷۳۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی شدند که رشد ۳۲ درصدی در مقایسه با سال قبل از آن داشته است.
همچنین تولید کولر آبی در این مدت با رشد ۶.۳ درصدی به ۹۰۴ هزار و ۹۰۰ دستگاه رسید.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment