امروز پنجشنبه ، ۲۶ تیر ۱۳۹۹
Thursday 16th of July 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فولادی‌ها و معدنی‌ها ملزم به توافق تا یکشنبه آینده شدند

پولشویی به سبک فولادی

درآمد نفتی ایران در ۲۰۱۹ بیش از ۴۱ میلیارد دلار کاهش یافت

قیمت ساخت مسکن اعلام شده توسط نظام مهندسی تناسبی با واقعیت ندارد


محل تبلیغات شما

برطرف شدن مشکلات صادراتی در مرز عراق

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران می‌گوید با پیگیری‌های صورت گرفته، فعلا صادرات کالاهای ایرانی به عراق از طریق مرزهای کرمانشاه بدون مشکل انجام می‌شود. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
زمان : ۱۹:۱۹:۵۳

 

کیوان کاشفی، اظهار کرد: همانطور که اقتصاد بسیاری از کشورهایی که با کرونا رو به رو شده بودند با این ویروس درگیر شد، ایران نیز باید خود را آماده تبعات حاصل از ورود کرونا می‌کرد که امروز نشانه‌هایی از آن را می بینیم.
به گفته وی یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که تحت تاثیر شیوع این ویروس ضربه خواهد خورد، حوزه توریسم و گردشگری است و در کنار آن برخی کسب و کارها نیز آسیب خواهند دید.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به تحت تاثیر قرار گرفتن صادرات ایران به دلیل شیوع کرونا بیان کرد: با توجه به اینکه عراق به عنوان یک  شریک تجاری مهم برای ما به شمار می‌رود و دولت این کشور در همان روزهای ابتدایی اعلام کرد برای مقابله با شیوع این ویروس محدودیت‌هایی را اجرایی خواهد کرد، این نگرانی وجود داشت که شاید صادرات غیرنفتی ما تحت تاثیر این اتفاق قرار گیرد اما خوشبختانه با مذاکراتی که میان طرفین برگزار شد به جمع بندی مثبتی رسیدیم و در حال حاضر تردد در مرزهای کرمانشاه برای جابجایی کالا انجام می‌شود.
کاشفی همچنین درباره وضعیت تامین مواد ضدعفونی مورد نیاز کشور نیز اظهار کرد: شیوع کرونا باعث شده بسیاری از تولیدکنندگان کشور در این حوزه، با تمام توان و ظرفیت خود کار کنند و این روال در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. در کنار آن بخش خصوصی این پیشنهاد را نیز به دولت داده که با حذف فرایند ثبت سفارش، محصولات بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز بازار به کشور وارد شده و با توزیع گسترده آنها، بازار اشباع شود تا نه نگرانی در میان مردم باقی بماند و نه سودجویان بتوانند در بازار مشکل آفرینی کنند.
در کنار چین، عراق دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی است و از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۰ درصد از کل صادرات غیر نفتی ایران به این کشور انجام شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment