امروز جمعه ، ۹ خرداد ۱۳۹۹
Friday 29th of May 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فاز نخست طرح فولاد قاینات امسال به بهره‌برداری می‌رسد

اجرای طرح پیش‌فروش متری مسکن در بورس کالا

بازگشت دوباره رشد به بورس

عقب‌نشینی ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه


محل تبلیغات شما

۱۶میلیون یارانه‌بگیر از صف دریافت حمایت معیشتی حذف شدند

سخنگوی ستاد حمایت معیشتی از اختلاف ۱۶میلیون‌نفری میان دریافت‌کنندگان یارانه نقدی و حمایت معیشتی خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۴ آذر ۱۳۹۸
زمان : ۱۳:۴۶:۰۳

 

اطلاعاتی که مبنای آزمون وسع برای شناسایی مشمولین بوده است، مربوط به خانواده‌هایی است که یارانه‌بگیر هستند. این خانواده‌ها حدود ۷۶ میلیون نفر از جمعیت کل کشور را تشکیل می‌دهند.
بنابراین حدود ۷۶ میلیون ایرانی مبنای تصمیم دولت در خصوص دریافت طرح حمایت معیشتی بوده‌اند که ممکن است به‌دلیل تغییرات ساختار خانواده همچون موالید جدید، یا انصراف‌ از دریافت یارانه از دریافت بسته‌های معیشتی جا مانده باشند.
حسین میرزایی سخنگوی حذف یارانه نقدی در خصوص اختلاف حدود ۱۶میلیون‌نفری میان یارانه‌بگیران و مشمولان دریافت بسته حمایت معیشتی که تا شب گذشته بسته خود را دریافت کرده‌اند نیز توضیح داد: کسانی که یارانه‌بگیر بودند و در لیست سه دهک بالای درآمدی قرار نداشتند، در لیست مشمولان طرح حمایت معیشتی قرار گرفته‌اند که حدود ۶۰ میلیون نفر برآورد شده‌اند. بنابراین ۲۵ میلیون نفر از ایرانیان مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند.
نکته جالب توجه اینکه هرچند فرایند حذف یارانه‌بگیران که بر اساس مصوبه هیئت دولت بایستی در سال جاری انجام می‌شد نیمه‌کاره مانده و در ماههای شهریور و مهر تنها یک میلیون نفر از صف یارانه‌بگیران کنار رفتند، اما حالا مشخص شده حدود ۱۶ میلیون نفر از یارانه‌بگیران از صف دریافت حمایت معیشتی کنار گذاشته شده‌اند.
بر اساس پیگیری خبرنگار تسنیم از سخنگوی ستاد جدید التأسیس حمایت معیشتی، شاخصهای دهک‌بندی و معیارهای حذف خانوارها از صف دریافت حمایت معیشتی فردا (روز سه‌شنبه) اعلام خواهد شد.
یکی از ابهامات مهم این طرح سازوکاری برای اطمینان از واریز مبالغ اعلام‌شده به حساب خانوارهای مشمول است که بایستی دولت در این خصوص نیز اقدام لازم را انجام دهد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment