امروز جمعه ، ۹ خرداد ۱۳۹۹
Friday 29th of May 2020
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
فاز نخست طرح فولاد قاینات امسال به بهره‌برداری می‌رسد

اجرای طرح پیش‌فروش متری مسکن در بورس کالا

بازگشت دوباره رشد به بورس

عقب‌نشینی ۱۵۰ هزار تومانی قیمت سکه


محل تبلیغات شما

افزایش قیمت تایرهای وانتی تایید نشد

سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران گفت: با تایید نشدن افزایش قیمت تایرهای وانتی از سوی وزیر صنعت، به نظر می رسد بازار همچنان با کمبود این دسته از تایرهای پرمصرف مواجه باشد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
یکشنبه ، ۲۶ آبان ۱۳۹۸
زمان : ۱۶:۵۵:۲۹

 

مصطفی تنها، امروز (یکشنبه)‌ افزود: در ماه‌های گذشته قیمتی که سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و تولیدکننده بابت تایرهای وانتی اعلام کرده بود، مورد تایید و رضایت کارخانجات تولیدی قرار نگرفت.
به گفته وی، بر این اساس کارخانجات ظرفیت تولید تایرهای وانتی‌شان را کاهش داده و به سمت سایر تایرها که سود معقولی داشتند سوق دادند.
این مقام صنفی بیان داشت:‌ نتیجه این تصمیم تایرسازان، کمبود تایر وانتی در تابستان بود که این فصل سال، زمان و نیاز به جابجایی میوه و تره‌بار، اوج مصرف این دسته از لاستیک هاست.
وی اظهار داشت: در نهایت طی مذاکره‌هایی که بین دو طرف در تابستان انجام شد، کارخانه ها اعتراض خود را با دلیل، سند و مدرک اعلام و تفاهم شد قیمت هر جفت تایر وانتی ۱۰۰ هزار تومان افزایش داشته باشد تا تولید آنها برای کارخانه‌ها به صرفه شود.
سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران یادآور شد:‌ از آن زمان تاکنون اجرایی شدن این تصمیم مرتب به تعویق افتاد و در نهایت هفته گذشته مسئولان قول دادند که افزایش قیمت این دسته از تایرها را ابلاغ کنند، اما دیروز شنیده شد که وزیر صنعت مصوبه یادشده را باطل کرده است.
وی گفت: ابطال مصوبه مذکور به معنای بازگشت تولید به روال قبلی و کاهش ظرفیت تولید تایرهای وانتی است و البته این مساله هیچ ارتباطی به موضوع سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین ندارد.
وی خاطرنشان‌کرد:‌ اکنون وضعیت تولید در سایر تایرها به روال عادی ادامه دارد و در عمده تایرهای پرکشش بازار افزایش تولید داشته‌ایم.
وی بیان داشت: کارخانجات تولیدی با رصد مستمر بازار و علائمی که از خریداران دریافت می‌کنند، به تنظیم تولید و عرضه تایرها می‌پردازند و بطور نمونه تایر پراید در ماه‌های گذشته با افزایش ۲۲ درصدی و تایر سمند با کاهش سه تا پنج درصدی همراه شد.  
مطابق آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه با ثبت کاهش ۱۱.۶ درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال، ۸۹ هزار و ۲۰۰ تن تایر تولید شد.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment