امروز پنجشنبه ، ۲ آبان ۱۳۹۸
Thursday 24th of October 2019
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
رشد۸.۴ درصدی تولید فولاد چین در ۹ ماه ۲۰۱۹

صادرات ۷۱۰ میلیون دلاری منطقه ویژه خلیج فارس طی شش ماهه امسال

کاهش ۲۵ درصدی ارزبری زنجیره فولاد

فولاد بافت در تولید آهن اسفنجی از مرز۷۰هزارتن گذشت


محل تبلیغات شما

پیگیری لایحه مالیات بر ارزش افزوده به بعد از اربعین موکول شد

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کمیسیون در تلاش است تا در هفته آینده کارشناسی‌های بیشتری انجام دهد و پس از تعطیلات اربعین لایحه مالیات بر ارزش افزوده را پیگیری می‌کنیم. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۱۷ مهر ۱۳۹۸
زمان : ۱۳:۳۴:۲۱

 


دکتر محمد رزاقی عضو سابق شورای عالی مالیاتی و استاد دانشگاه در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده موضوع جدیدی نیست و این نوع مالیات همان مالیات غیرمستقیم است.
وی با ارائه تعریفی از مالیات‌های غیرمستقیم گفت: پرداخت کننده مالیات‌های غیرمستقیم برای دستگاه امور مالیاتی ناشناخته است بدین شکل که مالیات بر روی کالا و خدمت حساب می‌شود و از خریدار دریافت می شود.
عضو سابق شورای عالی مالیاتی افزود: مالیات بر ارزش افزوده همیشه در حال تعلیق بوده بدین معناکه از اواسط دهه ۶۰ موضوع سروصدای مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد، اما بارها برگشت خورد و این نشان می‌دهد که ما همچنان دچار احتیاط و وسوسه هستیم.
رزاقی مطرح کرد: اینکه گفته می‌شود در اثر نقص اجرای این قانون، مالیات بر ارزش افزوده به مصرف کننده نمی‌رسد صحیح نیست بلکه به مصرف کننده می رسد و خانواده ها مالیات بر ارزش افزوده می پردازند.
وی با اشاره به منابع مالیاتی فراوان در کشور بیان داشت: عوارض سالانه خودرو یک در هزار است که به شهرداری‌ها پرداخت می‌کنیم البته این رقم مربوط به زمانی است که خودروی پیکان داشتیم اما در حال حاضر اتومبیل‌های میلیاردی داریم و به جای یک در هزار باید پنج درصد مالیات بگیریم.
در ادامه، دکتر احمد محمدی انارکی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در این مصاحبه بیان داشت: یازده سال است که لایحه ارزش افزوده به درازا کشیده و اهتمام کمیسیون اقتصادی هم بر اتمام این است.
وی افزود: جلسات بسیار زیادی با حضور دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برگزار و موادی از این لایحه نیز اصلاح و نوشته شد.
این نماینده مجلس یادآور شد: ماده ۲۸ و ماده ۸ و ۹ لایحه ارزش افزوده به کمیسیون برای بررسی بیشتر ارجاع شده و کمیسیون در تلاش است تا در هفته آینده کارشناسی‌های بیشتری را انجام دهد و امیدواریم پس از تعطیلات اربعین پیگیری این لایحه باشیم.

 

 

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment